Każda gospodyni w kuchni ma kilka suchych liści laurowych. Oprócz wspaniałego aromatu, który pobudza apetyt, ta przyprawa ma wyraźne właściwości antyseptyczne, tonizujące i przeciwzapalne. Dlatego nawet kosmetolodzy często zalecają stosowanie liścia laurowego od pryszcze , tworząc na jej bazie różne środki do domu, do pielęgnacji podrażnionej i problematycznej skóry.

Lotion Lotion Trądzik Lotion

Opisany preparat jest uniwersalny, dzięki czemu jest odpowiedni dla właścicieli skóry suchej i wrażliwej, a także tłustej z wieloma problemami. Pomimo łagodnego efektu lek jest bardzo skuteczny.

Bezalkoholowy lotion laurowy

Składniki:

  • suszone liście laurowe - 1 miarka;
  • woda - 50-70 g

Przygotowanie i stosowanie

Umyć surowce, napełnić szklany lub podobny pojemnik liśćmi laurowymi (nie kruszyć). Zalej gorącą wodą i przykryj filiżankę spodkiem. Pozostaw roztwór na 3 godziny. Odcedź powstały balsam, dodaj do niego 1-2 krople olejku z rozmarynu, lawendy lub drzewa herbacianego. Codziennie wycierać skórę wacikiem nasączonym przygotowanym narzędziem.

Odwar z liści laurowych z trądziku

Ten preparat kosmetyczny jest bardziej skoncentrowany w porównaniu z poprzednim lekiem. Wywar jest zalecany, gdy jest wyrażony stany zapalne i podskórne bolesne elementy.

Środki na receptę

Składniki:

  • liście laurowe - 5 szt .;
  • woda - 350-400 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Zagotuj wodę, wrzuć do niej liście laurowe. Gotuj je przez 1-3 minuty. Zakryj pojemnik i pozostaw do całkowitego ochłodzenia płynu. Odcedzić roztwór i wlać do czystego naczynia. Codziennie, 2-4 razy, zastosuj wytworzony produkt do wszystkich problematycznych obszarów.

Nalewka z liści laurowych z trądziku

W obecności powiększonych porów i wysokiej aktywności gruczołów łojowych alkohol dobrze działa na bazie opisywanej rośliny.

Leki na receptę

Składniki:

  • liście laurowe - 100 g;
  • liść laurowy przepis na trądzik
  • wódka - 0,5 litra.

Przygotowanie i stosowanie

Lekko przełamaj liście laurowe, włóż je do półlitrowego słoika. Surowce nie powinny wypełniać pojemnika o około jedną czwartą objętości. Przykryj liście wódką i szczelnie zamknij pokrywkę słoika. Wlej nalewkę do lodówki na 2-3 tygodnie. Następnie odcedź roztwór. Zastosuj taki lek jest zalecany tylko w trądziku zapalnym, 1-2 razy dziennie. Jeśli wystąpi podrażnienie, rozcieńczyć nalewkę wodą do akceptowalnego stężenia.