Pomimo, że problem celulitu jest daleki od nowego i obecnie istnieje kilkadziesiąt sposobów radzenia sobie z tymi nieatrakcyjnymi guzkami na skórze, skuteczne leczenie cellulitu musi być dobierane indywidualnie.

Rozpocznij walkę z cellulitem!

Denerwująca "pomarańczowa skórka" objawia się w dużej liczbie dziewcząt i kobiet, głównie na brzuchu, biodrach i nogach. Choroba ta pogarsza się z powodu siedzącego trybu życia, diety wysokokalorycznej, wolniejszego metabolizmu i pewnego hormonalnego tła w zimie. Leczenie cellulitu powinno rozpocząć się natychmiast po pojawieniu się, ponieważ zaniedbane formy choroby będą naruszały nie tylko elastyczność skóry, ale także ogólny stan zdrowia.

Prawdopodobnie każda kobieta marzy o zjedzeniu magicznej pigułki wieczorem, a rano budzi się z gładką skórą na biodrach, płaskim brzuchem i bez zmarszczek w talii. Do tej pory takie leczenie cellulitu jest niemożliwe, ale istnieje wiele innych metod pozbycia się "skórki pomarańczowej".

Podstawowe metody

Cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, więc nie będzie działać, aby usunąć go z obszarów problemowych w krótkim czasie. Aby zabieg zakończył się sukcesem, najważniejsze jest wybranie właściwych metod leczenia cellulitu, jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie leczenia cellulitu w domu lub przy pomocy urządzeń, to przede wszystkim musisz przemyśleć swoją dietę. Odpowiednie odżywianie i specjalne traktowanie "przestraszy" takie złogi tłuszczowe. Pomogą ci:

 • trzy posiłki dziennie bez przekąsek;
 • brak bogatej tłustej kolacji;
 • płyn 10-15 minut przed posiłkami;
 • 1,5 - 2 litry czystej czystej niegazowanej wody;
 • żywność bogata w błonnik (na przykład marchew i kapusta);
 • wystarczająca liczba mikroelementów i witamin.

Wzmocnienie wyniku prawidłowego odżywiania przyczynia się do specjalnego ćwiczenia. Popularne leczenie cellulitu obejmuje aktywację krążenia krwi. Może to być masaż próżniowy, zabiegi kontrastujące, okłady, rosyjska łaźnia parowa lub sauna fińska.

Terapia cellulitowa

Leczenie cellulitu za pomocą ultradźwięków ma mechaniczny charakter uderzenia, podobnie jak masaż lub wibracje. Taka obróbka sprzętowa cellulitu wpływa za pomocą elastycznych wibracji mechanicznych gęstego ośrodka o częstotliwości powyżej 20 kHz na komórki tłuszczowe, powodując w ten sposób ich rozciąganie i kurczenie się. Leczenie ultrasonograficzne cellulitu ma przeciwwskazania. Nie można go używać do:

 • choroba niedokrwienna, nadciśnienie;
 • łagodne choroby;
 • choroby krwi;
 • ostry proces zakaźny, stan gorączkowy;
 • leczenie cellulitu na pośladkach
 • ciąża;
 • zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica, żylaki.

Ostatnio leczenie cellulitu Darsonval jest bardzo popularne. Ta metoda może naprawdę pomóc, szczególnie we wczesnych stadiach choroby. Cellulit na pośladkach takie leczenie zmniejszy się do zera, poprawiając metabolizm i dotlenienie skóry.

Za pomocą hirudoterapii (pijawka cellulitowa) można osiągnąć dobre wyniki. Ze względu na enzymy zawarte w ślinie pijawki, a mianowicie lipacha i hialuronidaza, obrzęk zanika i stagnacja jest wyeliminowana. Enzymy niszczą złogi tłuszczu na brzuchu, udach i nogach, całkowicie eliminując "pomarańczową skórkę". Innym sposobem walki z tą chorobą jest terapia ozonem. Leczenie cellulitu ozonem polega na wstrzyknięciu podskórnym mieszaniny tlenowo-ozonowej, co przyczynia się do poprawy mikrokrążenia i konwersji odpornych tłuszczów na mniej oporne.