Pocenie się jest bardzo ważnym i naturalnym procesem termoregulacji ludzkiego ciała. Ale często to on powoduje dyskomfort, zwłaszcza, gdy pocenie się jest nadmierne, taki stan w praktyce medycznej nazywa się nadmierną potliwością. Ludzie są społeczni i wyglądają, schludność jest bardzo ważna w społeczeństwie, więc staraj się walczyć z poceniem, a także z innymi problemami, nadal jest tego warta.

Jak radzić sobie ze zwiększoną potliwością?

Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek akcję, lepiej udać się do lekarza, aby uzyskać kontrolę, ponieważ zwiększone pocenie może być objawem dość poważnych chorób. Ale czasami ten problem jest po prostu cechą dziedziczną, która rozwija się u kobiet w okresie menopauzy, ciąży itp.

Możesz zwalczać pocenie się stóp na następujące sposoby:

  1. Codzienne kąpiele z wodą sodową, sokiem z cytryny, ziołami szałwiowymi, miętą i kory dębu lub manganu, na przemian z nimi.
  2. Po umyciu można traktować stopy talkiem lub pudrem dla dzieci.
  3. Uzyskaj najwyższej jakości kosmetyki do pielęgnacji stóp.

Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie z ciężkim poceniem się pod pachami, wtedy w tej sytuacji damy ci wskazówki:

  1. Zmień swój zwykły dezodorant dla mężczyzn o neutralnym dla światła zapachu, rano weź prysznic kontrastowy lub kąpiel z ziołami i sól morska .
  2. W szczególnych przypadkach, na przykład, przed datą lub ważnym wywiadem, można zauważyć, że raz środki na nogi, które zapobiegają poceniu się. Ale te leki nie powinny dać się ponieść emocjom, ponieważ mogą przesuszać bardziej wrażliwy obszar pod pachami, powodować zapalenie skóry, świąd, łuszczenie się itp. Dlatego po ich użyciu należy stosować środki nawilżające.
  3. Nie zapomnij o pielęgnacji porów za pomocą salicylu i maść cynkowa , ponieważ są bezpośrednio zaangażowani w proces wymiany ciepła i, odpowiednio, pocenie się.