Jeśli ciężar ciała nie jest dla ciebie odpowiedni, jego proporcje są dalekie od ideału, są nieestetyczne fałdy i cellulit , ale ani dieta, ani ćwiczenie nie przynoszą rezultatów, zaleca się bardziej radykalne sposoby rozwiązania problemu. Jednym z nich jest liposukcja laserowa (lipoliza).

Laserowa liposukcja - co to jest?

Istnieje kilka rodzajów liposukcji, ale lipoliza laserowa jest uważana za najbezpieczniejszą procedurę korekcji figury. Jego istotą jest niszczenie komórek podskórnej tkanki tłuszczowej pod wpływem skierowanego lasera o niskiej intensywności zimnego promieniowania za pomocą urządzeń z diodami emitującymi światło. Tłuszcz jest wrażliwy na takie efekty selektywne i topi się, podczas gdy tkanki skóry z lasera nie są uszkodzone.

лазерный липолиз

Dzięki liposukcji laserowej promienie wnikają w skórę przez specjalną kaniulę z włóknem optycznym, które wymaga nakłucia skóry o średnicy 1-3 mm. Następnie tłuszcz, podzielony na kwasy tłuszczowe, glicerynę i wodę, dostaje się do obszaru międzykomórkowego, z którego jest naturalnie usuwany przez naczynia limfatyczne do wątroby w celu całkowitego zobojętnienia. Czasami, aby przyspieszyć wycofanie emulsji tłuszczowej, należy zastosować aspirację próżniową przez rurki drenażowe.

Często liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, rzadziej w znieczuleniu ogólnym. Opierając się na skali warstwy tłuszczu, złożoności leczonego obszaru, sesja może trwać do półtorej godziny, podczas gdy możliwe jest jednorazowe wyeliminowanie raz litra tłuszczu (do 3 cm warstwy tłuszczu). W niektórych przypadkach wymagane są różne procedury. Procedura ma zastosowanie do różnych części ciała i twarzy. Korzyści i dodatkowe efekty uzyskane dzięki lipolizie laserowej są następujące:

 • minimalnie inwazyjna, brak blizn na skórze;
 • Wykluczenie krwawienia i zasinienia z powodu równoczesnego uszczelniania cukrów;
 • podnoszenie skóra poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny ​​pod działaniem energii laserowej;
 • pozytywny wynik w krótkim czasie;
 • brak szkolenia i krótki okres rehabilitacji.

Laserowy liposukcja twarzy

Z biegiem lat elastyczność skóry u kobiet jest znacznie zmniejszona, a nagromadzenie tłuszczów pod nią zwiększa się, co prowadzi do niepożądanych zmian w konturach twarzy. Brzydkie kontury mogą być związane z ogólnym problemem nadwagi, zachowania tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy po utracie wagi. Czasami warstwa tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie pod skórą właściwą, co powoduje zauważalną asymetrię w częściach twarzy. Z takimi problemami kobiety często chodzą do kliniki medycyny estetycznej, gdzie można im zaoferować laserową liposukcję brody, policzków, szyi, powiek.

Dzięki tej technologii można nie tylko utrwalić kontury twarzy, usuwając lokalne skupiska tłuszczu, ale także odmłodzić je, aktywując naturalne procesy pod działaniem promieniowania laserowego. Skóra staje się bardziej elastyczna, drobne zmarszczki wygładzone, poprawia się koloryt twarzy. Efekt jest zauważalny po kilku tygodniach, ale ostateczny wynik można oszacować po sześciu miesiącach.

лазерная липосакция лица

Liposukcja laserowa brzucha

Większość złogów tłuszczu gromadzi się w dolnej części brzucha i bokach, czasami tworząc tak zwany fartuch. W wielu przypadkach nagromadzenie takich "zapasów" występuje w czasie ciąży - w ten sposób tworząc dodatkową ochronę płodu przed zewnętrznymi czynnikami mechanicznymi. Rozstanie z dodatkowymi centymetrami nie jest tak łatwe, jak byśmy sobie życzyli, nawet przy wyczerpujących dietach i intensywnym treningu, a nie każdej kobiecie, na którą pozwalają. Dlatego najbardziej popularna jest liposukcja laserowa w tej strefie.

Po zniszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej i usunięciu jej z ciała, skóra na tym miejscu staje się gęstsza i podciągnięta niezależnie, nie ma efektu "dmuchanej kuli", jak to się dzieje w przypadku klasycznej lipolizy. Jakiś czas po zabiegu konieczne jest noszenie bielizny ciągnącej, zaleca się także przestrzeganie diety o niskiej zawartości tłuszczu i odpowiedniej diety.

лазерная липосакция живота

Laserowa liposukcja ud i pośladków

Nie mniejszym powszechnym pragnieniem jest pozbycie się wad związanych z nadmiernym ciężarem w obszarze kości udowej. Liposukcja laserowa bioder (części wewnętrznych i zewnętrznych) i pośladków łagodzi nieestetyczne "bryczesy", "uszy", sflaczałe fałdy pośladkowe przy minimalnej ingerencji w ciało. Dzięki przekształceniu gęstych nagromadzeń tłuszczu w mobilną substancję zemulgowaną uzyskuje się optymalne proporcje ciała z jednoczesnym antycellulitem i efektem liftingu. Warto zauważyć, że tłuszcz w leczonym obszarze przestaje się kumulować.

лазерная липосакция бедер и живота

Liposukcja - wskazania i przeciwwskazania

Zimna laserowa lipoliza - nie absolutne panaceum i nie dla wszystkich pacjentów jest całkowicie bezpieczną techniką. Dlatego też, zanim zostanie ona przeprowadzona, z pewnością należy ocenić wszystkie możliwe zagrożenia, osiągalność pożądanego rezultatu, szereg analiz i badań diagnostycznych, konsultacje z lekarzami są wyznaczone w celu określenia ewentualnych ograniczeń proceduralnych.

Liposukcja - wskazania

Głównym celem stosowania lipolizy diod laserowych jest dążenie kobiety do poprawy jej wyglądu. Ekspozycja laserowa jest zalecana, gdy:

 • obecność lokalnych nagromadzeń tłuszczu na oddzielnych częściach ciała i twarzy;
 • progresywny cellulit;
 • tłuszczaki pod skórą;
 • nieregularności po usunięciu tłuszczu metodą klasyczną.

Lipoliza laserowa - przeciwwskazania

Laserowa liposukcja laserowa jest zabroniona i nie jest wykonywana w obecności takich czynników:

 • otyłość umiarkowany i ciężki;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • choroby zakaźne w ostrej fazie;
 • choroby onkologiczne;
 • patologie autoimmunologiczne;
 • cukrzyca;
 • zaburzenia krwawienia;
 • ciężka patologia narządów wewnętrznych;
 • choroby skóry w leczonym obszarze;
 • ciąża i karmienie piersią.

Laserowa liposukcja - konsekwencje

Niepożądane skutki zimnej laserowej liposukcji mają minimum i często występują, gdy ignorujemy przeciwwskazania i niskie umiejętności personelu. Tak więc w wyniku procedury mogą wystąpić następujące sytuacje:

 • infekcja lub martwica tkanek w miejscach nakłucia;
 • zmiana wrażliwości skóry;
 • reakcje alergiczne na stosowane leki.
лазерная нано липосакция

U kobiet stosujących zabieg lipolizy laserowej, zdjęcia przed i po, które wykazują wysoką skuteczność, efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas pod warunkiem przestrzegania zasad zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Korekta ciała i twarzy powinna być przeprowadzana tylko w instytucjach o dobrej reputacji, w których pracują doświadczeni profesjonaliści.