Pragnienie dokonania korekty piersi, wbrew powszechnej opinii, może powstać nie tylko w celebrytach. Wiele kobiet z płci pięknej, z dala od gwiazdorskiej chwały, marzy o podniesieniu biustu. Kwestia ta staje się szczególnie dotkliwa po porodzie lub nagłej utracie wagi.

Chirurgia korekcji piersi

Elastyczne bujne piersi to nie tylko obiekt uwielbienia mężczyzn, ale także duma kobiet. Kiedy popiersie staje się sflaczałe i nieprzyjemne z estetycznego punktu widzenia, wiele kobiet zaczyna rozwijać kompleksy dotyczące własnego wyglądu.

Na szczęście można dokonać korekty kształtu piersi, a wszystko wpadnie na swoje miejsce. Metodę stosowaną podczas mastopeksji - lifting piersi - dobiera się w zależności od tego, jak obniżyły się gruczoły piersiowe:

  1. W przypadku mastoptozy pierwszego stopnia wykonywany jest lifting okołooczołowy. Podczas operacji wykonuje się małe nacięcie w pobliżu brodawki, dzięki czemu nadmiar tkanek jest równomiernie rozłożony. Zabieg może obejmować implantację i korektę asymetrii piersi.
  2. Podnieś brodę, która spadła wystarczająco nisko, ale nie osiągnęła dolnego bieguna piersi, najskuteczniej zostanie osiągnięta za pomocą endoprotez. Ważne niuanse - potrzebujesz pionowej blizny od trzech do czterech centymetrów.
  3. Poradzenie sobie ze znacznym pominięciem piersi w większości przypadków można zintegrować tylko. Oznacza to, że konieczne będzie wykonanie nie tylko pionowej blizny, ale nacięcie w fałdach pod gruczołami. Aby stworzyć nowy, udany kontur piersi, konieczne może być usunięcie rozciągniętej klapki skóry.

Usuń rozstępy po korekcji piersi jest najlepszym laserem. Jest to dość kosztowna procedura, ale jej wynik może uzasadniać wszelkie koszty.

Korekcja piersi bez implantów

Z różnych powodów niektóre kobiety muszą zrezygnować z operacji piersi. Ktoś nie lubi kosztów procedury, ale ktoś po prostu nie chce się ujawnić rekonstrukcja piersi interwencja chirurgiczna. Takie panie uciekają się do bardziej lojalnych metod:

  1. Mezoterapia - procedura, podczas której specjalne leki "koktajle" są podawane pod skórę. Hamują proces starzenia i usuwają wszelkie oznaki rozciągania.
  2. Bardzo popularne w ostatnich latach są kremy do korekty piersi. Są wystarczająco bezpieczne i skuteczne.
  3. Okłady mają na celu poprawę krążenia krwi i zapewnienie efektu liftingu.
  4. Na wczesnym etapie peelingi chemiczne .