Makijaż Orientalne dziewczyny zawsze mają na celu podkreślenie kobiecości i naturalnej łaski, prezentowanej przez naturę. W kulturze wschodniej ludzie mogą wyrazić znacznie więcej swoimi oczami i gestami niż słowami, co szczególnie dotyczy dziewcząt, które w niektórych krajach z powodów religijnych noszą ubrania całkowicie zakrywające ciało. Jedyną częścią, która pozostaje otwarta, są oczy. Dlatego orientalny makijaż opiera się głównie na dekoracji oczu: tutaj są to jasne, nasycone kolory, z przewagą czarnych, czystych linii, które są tak rozmieszczone, aby wizualnie powiększyć tę część twarzy. Wargi i kości policzkowe we wschodnim makijażu są podkreślone inaczej niż w klasycznej Europie, gdzie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku głębokiej płaskorzeźby na twarzach modelek (stworzonych sztucznie za pomocą światła i cienia lub zaakcentowanych naturalnych), a także opuchniętych zauważalnych ust.

Dotyczy to również wieczorowego makijażu orientalnego: różni się od makijażu dziennego tylko nasyceniem cieni przyłożonych do powieki.


Jak zrobić orientalny makijaż: przygotowanie

Aby uzyskać orientalny makijaż, potrzebujesz minimum środków i maksymalnej zdolności do rysowania jasnych i równych linii. Jeśli w makijażu europejskim dużą rolę odgrywa upierzenie (które łatwo jest skorygować w przypadku niedopatrzenia), wówczas kobieta powinna być w stanie narysować linię prostą po raz pierwszy, ponieważ błąd prowadzi do nieprzydatności makijażu.

Na tej podstawie, w arsenale orientalnego piękna, przede wszystkim powinno być:

  1. Czarny eyeliner, który jest wyostrzony ręcznie.
  2. Czarny eyeliner. Ci, którzy nie są do tego przyzwyczajeni narysuj strzałki , musi wybrać wkładkę z aplikatorem, a doświadczone panie w tej branży mogą używać wkładki z pędzelkiem.
  3. Czarny atrament. Do makijażu orientalnego potrzebny jest tusz do rzęs, który daje efekt bujnych rzęs, ponieważ orientalne piękności słyną z tej funkcji.
  4. Cienie , w zależności od koloru oczu, obrazu i osobistego smaku.
  5. W przeciwnym razie, aby stworzyć orientalny makijaż, potrzebujesz tych samych przedmiotów, które są używane do każdego innego makijażu: rumieniec, puder, korektor, korektor (w przypadku makijażu wieczorowego), błyszczyk i żel utrwalający dla posiadaczy szerokich brwi.

Jak wykonać makijaż wschodni: podstawy technologii

Makijaż dla europejskich oczu jest taki sam, jak makijaż dla wschodniego cięcia oczu: mają jedną technikę.

Najpierw musisz dopasować tonację twarzy, wykonać rzeźbę, używając korektorów ciemnych i jasnych, a następnie przystąpić do makijażu oczu.

Technika orientalnego makijażu oczu oparta jest na czarnych liniach: pierwsza, górna powieka jest podkreślona ołówkiem lub eyelinerem. Linia powinna płynnie powtórzyć kontur powieki: zwężać się w wewnętrznym rogu i rozszerzać na zewnątrz. Następnie musisz podkreślić dolną powiekę w podobny sposób, rozpoczynając linię w wewnętrznym kąciku oka. Dolna linia powinna mieć tę samą grubość, a na obu końcach połączyć się z górą. To stworzy wygląd kota i korzystnie podkreślają kolor tęczówki.

Jeśli makijaż zawiera cienie, są one nakładane po raz pierwszy: ciemny kolor podkreśla zewnętrzny róg górnej powieki, podczas gdy światło wewnętrzne.

Po nałożeniu cienia i eyelinera (lub ołówka) nakłada się tusz do rzęs (w przypadku makijażu wieczorowego można wstępnie zawinąć rzęsy), a następnie wyregulować brwi, zastosować rumieniec i połysk lub zastosować pomadkę w neutralnych odcieniach.

Kolory makijażu w stylu orientalnym

Aby stworzyć piękny orientalny makijaż, musisz nie tylko umiejętnie opanować technikę, ale również poprawnie połączyć kolory. Ponieważ w makijażu orientalnych piękności główny nacisk kładziony jest na oczy, wtedy trzeba starannie wybrać cień pod tęczówką.

  1. Orientalny makijaż dla zielonych oczu. Zielone oczy podkreślają odcienie terakoty i turkusu. Pierwszy stworzy kontrast, jeśli obraz jest jasny, a jeśli ogólny zasięg sukienki ma wyciszone odcienie, to lepiej zatrzymać wybór na kolor turkusowy i jego warianty.
  2. Orientalny makijaż dla szarych oczu. Aby stworzyć kontrast z niebieskimi lub szarymi oczami, użyj odcieni ceglanych. Jeśli chcesz podkreślić delikatność wyglądu, najlepszym wyborem będą cienie stalowego koloru z połyskiem lub matowym jasnoszarym.
  3. Orientalny makijaż na brązowe oczy. Brązowe oczy stają się jaśniejsze, jeśli używasz zielonych odcieni zimnych odcieni. Jeśli cały obraz jest zbudowany na powściągliwym stylu, należy użyć beżowych matowych cieni.
Orientalny makijaż dla zielonych oczu 1Orientalny makijaż dla zielonych oczu 2Orientalny makijaż dla zielonych oczu 3
makijaż wschodni dla zielonych oczu 4Orientalny makijaż na zielone oczy 5Orientalny makijaż na zielone oczy 6
orientalny makijaż dla zielonych oczu 7Orientalny makijaż na zielone oczy 8Orientalny makijaż na zielone oczy 9