Piękno wymaga poświęcenia. Ale zdarza się, że te ofiary są tak wielkie, że zamiast podziwiania spojrzeń przeciwnej płci, zobaczysz sympatyczny uśmiech personelu kliniki kosmetologii. Nie wszystkie kremy są równie korzystne. Niektóre kosmetyki mogą zawierać takie niebezpieczne substancje, że po ich użyciu pomoc lekarzy może być dość poważna. Skąd szkodliwe substancje pojawiają się w kosmetykach i dlaczego bez nich nie można się obejść?

Kosmetyki do makijażu

Niestety, to szkodliwe substancje, które tworzą kosmetyki, często nadają produktowi "wygląd rynkowy". Zobaczmy, jaką cenę otrzymujemy atrakcyjne cechy produktów kosmetycznych:

  1. Atrakcyjna tekstura. Właściciele suchej skóry kupują kremy zboczowe o tłustej konsystencji, ponieważ bardziej dokładnie odżywiają skórę twarzy. Podstawą takich produktów kosmetycznych są oleje mineralne lub techniczne, których stosowanie prowadzi do alergicznych wysypek i zubożenia skóry.
  2. Jednorodność kremu. Ten wynik osiąga się dzięki zastosowaniu emulgatorów. Ich nadmierna zawartość w kosmetykach prowadzi do dysfunkcji skóry, suchości i napięcia.
  3. Długi okres przydatności do spożycia zapewniają środki konserwujące , są one stosowane w celu przedłużenia życia kosmetyków. Problem polega na tym, że tłumienie flory bakteryjnej, środki konserwujące jednocześnie szkodliwe działanie na komórkę ludzką. Najczęściej do tych celów w kompozycji kosmetyków z użyciem parabenów.
  4. Ładny zapach. Perfumy zamiast olejków eterycznych. To właśnie te szkodliwe substancje w kompozycji kosmetyków często powodują najsilniejsze zapalenie skóry.

Mamy nadzieję, że od tej pory będziecie uważniej przyglądać się etykietom kosmetyków nowych produktów, a jeszcze lepiej - starać się stosować wyłącznie naturalne kosmetyki.