We współczesnym świecie dla piękna i zdrowia można znaleźć ogromny wybór różnych produktów, które są wybierane w zależności od rodzaju skóry, struktury włosów itp. Jedna z kosmetycznych innowacji, która coraz częściej zyskuje popularność wśród właścicieli płci pięknej, stalowe serwetki do opalania. Dziś to cudowne narzędzie można kupić w każdym sklepie z kosmetykami i różnych producentach.

Zalety serwetek

Opalenizna jest zawsze modna, ale z wielu powodów nie każdy ma okazję odwiedzić morze lub odwiedzić solarium. Jako alternatywa dla naturalnego garbowania i używania odmierzonego promieniowania ultrafioletowego, kosmetologia oferuje tak niezbędną rzecz jak serwetki z efektem opalania.

Chusteczki te są najbardziej popularne wśród osób, które z wielu powodów nie mogą sobie pozwolić na kąpiele słoneczne, na przykład o zbyt jasnej skórze.

Główną zaletą serwetek do garbowania jest to, że:

  • nadać skórze naturalny i jednolity odcień;
  • zapewnić prostą jednolitą zbieżność;
  • nie zawierają barwników, co umożliwia stosowanie podpasek na oparzenia słoneczne dla osób z dowolnym rodzajem skóry;
  • prosty i łatwy w użyciu;
  • Nie psuj ubrań z powodu szybkiego moczenia;
  • nie mają specyficznych zapachów;
  • wspomagają nawilżenie skóry i chronią ją przed starzeniem.

Ten produkt jest uważany za lidera wśród innych produktów przeznaczonych do tworzenia opalenizny, ponieważ ma dość szeroki zakres zastosowań: może być stosowany jako garbnik na twarz, szyję, dekolt, dłonie, brzuch i plecy. Ponadto chusteczki te doskonale dopasowują rozstępy i wynikające z nich nierówne paski przed poparzeniem słonecznym.

W większości przypadków, serwetki na oparzenia słoneczne, niezależnie od producenta, zawierają włókna naturalne i kompleks nawilżający, których działanie ma na celu zatrzymanie wilgoci w warstwie rogowej, co pomaga zapobiegać odwodnieniu skóry, jednocześnie czyniąc ją miękką i elastyczną.

Wszystkie serwetki z efektem opalania zawierają następujące składniki aktywne:

  1. Dihydroksyaceton - jest naturalną substancją czynną, która jest wytwarzana z trzciny cukrowej. Reagując ze skórnymi proteinami keratynowymi i aminokwasami, tworzy substancje melanoidyn, które nadają skórze naturalny odcień.
  2. Tokoferol jest witaminą z grupy B, promuje odmłodzenie skóry, nadaje jej elastyczność i zdrowy wygląd.

To narzędzie do opalania jest wygodne, ponieważ nie jest konieczne umawianie się z kosmetyczką, aby z niego skorzystać, ale możesz z łatwością używać go samodzielnie w domu. Z reguły wszystkie serwetki do garbowania mają tę samą instrukcję użycia i są pakowane po jednym na raz w osobnej kopercie.

Metoda aplikacji

Przed użyciem chusteczek należy oczyścić twarz i ciało, osuszyć skórę ręcznikiem. Rozwiń serwetkę i powoli delikatnie wytrzyj obszary skóry, które wymagają opalenia. Wyjątkiem jest obszar wokół oczu. serwetki opalające W ciągu 5-7 minut narzędzie jest całkowicie wchłaniane i wysycha. Zwykle wystarczy jedna ściereczka, aby uzyskać opaleniznę twarzy, dekoltu i szyi. Dokładnie umyć ręce po aplikacji.

Kolor skóry po nałożeniu serwetek na oparzenia słoneczne jest w pełni zgodny z naturalnym, ale maksymalny odcień jest zawsze widoczny przez 24 godziny. Będzie przechowywany przez co najmniej trzy dni, a jeśli chcesz, jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny odcień, musisz powtórzyć procedurę z nową szmatką, ale tylko 3 godziny po pierwszej aplikacji.