Blada porcelana już dawno wyszła z mody, więc ostatnio stała się bardzo popularna. solarium . Ale co zrobić, jeśli nie ma czasu na pójście do salonu lub po prostu nie możesz się opalać z powodów medycznych? W tym przypadku najlepszym sposobem jest autosunburn . Większość ludzi woli stosować specjalne kremy i płyny, aby uzyskać ciemniejsze odcienie skóry. W tym artykule uważamy ten rodzaj opalania za chusteczki.

Jak serwetki z efektem opalania?

Zasada działania praktycznie nie różni się od kremu lub płynu kosmetycznego. Płyn, którym przesiąknięte są serwetki, nasyca się substancjami chemicznymi pochodzenia naturalnego. W kontakcie z komórkami skóry składniki te powodują przyspieszony proces produkcji melaniny, enzymu, który nadaje skórze ciemny kolor.

Zazwyczaj aktywnymi składnikami mokrych serwetek są aminokwasy, najczęstsze są tyrozyna i ANA (alfa-hydroksykwas). Również w kompozycji często znajduje się DHA (dihydroaceton), który jest sfermentowanym cukrem glicerynowym.

Stężenie powyższych substancji w serwetkach jest nieco wyższe niż w przypadku podobnych produktów w postaci kremu lub emulsji. Dlatego po zastosowaniu podpasek samoopalających efekt pojawia się niemal natychmiast, co jest bardzo wygodne, jeśli jednolity opalony kolor skóry powinien być uzyskany szybko i bez większego wysiłku.

Jakie są serwetki-garbowanie?

Jak każdy inny środek do opalania, serwetki są dostępne dla różnych typów i odcieni skóry. Przy wyborze należy koniecznie zwrócić uwagę na zalecenia na opakowaniu, ponieważ niewłaściwie dobrane chusteczki mogą zabarwić skórę nie w żądanym kolorze brązu lub czekolady, ale w bolesnym kolorze pomarańczowym lub żółtym.

Warto również zauważyć, że serwetki opalające różnią się współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF). Ciemnoskóre dziewczęta mogą otrzymywać pieniądze o niskim SPF - 15-20, natomiast dla jasnej skóry potrzebna jest silniejsza ochrona, najlepiej 30-40.

Najlepsi producenci uznali:

  1. Nivea Sun Touch . Chusteczki mają przyjemny zapach i miękką konsystencję. Oparzenia słoneczne opadają szybko i równomiernie, bez plam i smug. Wadą tego narzędzia jest to, jak kolor znika - na fałdach (kolana, łokcie), skóra wygląda nierówno i staje się brudnożółty. Aby uniknąć takich problemów, potrzebujesz miękkiego peelingu skóry co drugi dzień za pomocą peelingu lub twardej myjki.
  2. Bronzeada . Hiszpańskie serwetki samoopalające, charakteryzujące się wysoką jakością i łatwością użycia. Nie zostawiaj śladów na ubraniach i łóżku, opalenizna nie zmywa się przez długi czas, jest idealna do nakładania na twarz i szyję. Warto jednak zauważyć, że podczas używania tych chusteczek skóra na biodrach i ramionach ciemnieje mniej niż na innych częściach ciała.
  3. Intensywny odcień brązu do samodzielnego opalania marki Clarins . Serwetki samoopalające o wysokiej zawartości substancji barwiących. Idealny do ciemnej skóry, nadający jej pożądany kolor brązowy. Tan zajmuje około 2 tygodni, Hiszpańskie serwetki do opalania zmywane równomiernie. Niepożądane jest używanie tych chusteczek przez właścicieli bardzo jasnej i cienkiej skóry, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że uzyska ona intensywny pomarańczowy kolor.
  4. Flash Bronzer autorstwa L'ancome . Chusteczki są wygodne dla szybkiego efektu i równomiernego nakładania. Ponadto płyn zawiera kompleks witamin pielęgnacyjnych, który nawilża i odżywia skórę. Wśród wad są ciemne ślady na odzieży podczas używania tego garbowania, a także zauważalny brązowy połysk skóry, który wygląda nieco sztucznie.