Idealny makijaż to nie tylko wyrafinowana technika nakładania tonalnych, korekcyjnych, cieni, tuszek i różu, ale także odpowiednio dobrane narzędzia zastosowane w określonej kolejności. Ponieważ nie możemy sobie wyobrazić dobrego domu bez solidnego fundamentu, nie możemy również wykonać wysokiej jakości makijażu bez podstawowego fundamentu.

Jest to podstawa w makijażu, który spełnia główną funkcję - wyrównanie reliefu, który może mieć wady w postaci trądziku, postacne drobne zmarszczki. Jeśli skóra jest w idealnym stanie, nie pozbawia go również potrzeby podkładu, ponieważ pomaga puderowi, tonalowi i rumieniąc się trwać dłużej, a także chroni skórę przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi - zanieczyszczeniem przez kurz i promienie UV (jeśli filtr ma filtr).

Którą podstawę makijażu wybrać?

Wybór podstawy dzisiaj jest wspaniały, a wiele narzędzi, mimo że stanowią pewną kategorię, jednak różni się teksturą, zawartością cząstek refleksyjnych i obecnością SPF.

Podstawa do makijażu Artdeco

Artdeco's Makeup Base ma działanie przeciwstarzeniowe, które polega na wygładzaniu skóry. Podstawowa podstawa ma ciekłą teksturę, jest nieprzezroczysta, ale nie tworzy żadnego efektu tinty. Ten podkład łagodnie koryguje niedoskonałości i sprawia, że ​​skóra jest bardziej miękka, dlatego jest idealna do suchej, luźnej skóry.

Shiseido Smoothing Foundation

Uniwersalna baza Refining Makeup Primer przeznaczona dla wszystkich rodzaje skóry . Ma kremową strukturę ciała, co czyni ją podobną do fundamentu. Nie tylko wygładza teksturę skóry i przygotowuje ją do nakładania barwników, ale także częściowo tonuje, co pozwala na użycie jej jako narzędzia 2 w 1, jeśli nie ma potrzeby stosowania gęsty, pełnoprawny makijaż, na przykład latem, nie.

Lumene Smoothing Foundation

Lumen ma bazę z refleksyjnymi cząsteczkami, które nadają skórze wewnętrzny blask. Idealnie nadaje się do sesji zdjęciowych i świątecznego makijażu, ale w codziennym życiu makijaż na takiej podstawie może wyglądać zbyt dramatycznie.

Fundacja Mary Kay Smoothing

Artdeco Podstawa wygładzająca do makijażu

Podstawa do poziomowania z Meri Kay zawiera SPF 15 i dlatego jest idealna na lato i zimę. Ma gęstą żelową konsystencję i jest całkowicie przezroczysty. Ta baza sprawia, że ​​skóra staje się aksamitna i zwiększa trwałość makijażu.

Profesjonalna baza do makijażu

Profesjonalne fundusze obejmują tworzenie makijażu na twarzach z różnymi danymi. Aby to zrobić, użyj bazy kolorów:

  • zielona baza do makijażu usuwa zaczerwienienia, oprócz wyrównania tekstury skóry;
  • purpurowa baza usuwa żółknięcie;
  • transparentny jest stosowany w przypadkach, gdy nie ma potrzeby poprawiania kolorytu skóry.