Niewłaściwe leczenie trądziku prowadzi do ponownego zakażenia, a następnie - do trudnego gojenia się skóry. W rezultacie istnieją blizny, przebarwienia i nierówności, których bardzo trudno się pozbyć. To jest po praktyce.

Jak usunąć post-trądzik?

W zależności od ciężkości trądziku wyróżnia się kilka postaci post-trądzikowych:

  1. Lekka forma - małe obszary skóry o niejednolitym odcieniu, ciemne plamki, nieregularne światło.
  2. Średnie - duże obszary skóry z ciemnieniem, płytkie blizny i nierówności, powiększone pory.
  3. Ciężka postać - głębokie blizny, guzki, przebarwienia, blizny keloidalne, atroficzne i przerosłe, zaznaczone powiększenie porów.

Aby pozbyć się łagodnej post-trądziku, wystarczy regularnie stosować bielące i wyrównujące zabarwienie kremu i maski, a także przeprowadzić kilka sesji płytkiego peelingu. A oto jak radzić sobie z post-trądzik cięższych form?

Aby przywrócić skórze estetyczny i zdrowy wygląd, nie pomaga jeden krem ​​z post-trądziku. Potrzebujesz kompleksowej terapii, która obejmuje długie kursy głęboki peeling i maści do naprawy skóry, zastrzyki i maski. Kiedy to nie wystarczy, zalecają kosmetolodzy laserowe leczenie post-trądzikowe - polerowanie skóry za pomocą aparatu laserowego. Różne dysze nowoczesnych laserów mogą również eliminować zabarwione plamy. Mikrodermabrazja do piaskowania jest również często stosowana w leczeniu ciężkiego post-trądziku.

Post Leczenie trądziku w domu

Leczenie porodu w domu jest możliwe tylko po dokładnej analizie i ustaleniu stopnia uszkodzenia skóry. Warto zauważyć, że ciężka postać tej choroby nie może być leczona w domu. W takich przypadkach po usunięciu trądziku najlepiej pozostawić specjalistom.

Jak leczyć po trądziku w domu, uzbrojony w informacje i zestaw środków terapeutycznych? Oto kilka pomocnych wskazówek:

  1. Aby pozbyć się guzów, które zawierają infiltrację, konieczne jest wycieranie skóry na parze antyseptycznie i delikatnie wycisnąć zawartość czystymi dłońmi. Po przetworzeniu rany za pomocą alkoholu lub środka przeciwbakteryjnego.
  2. Drobne nierówności, czarne plamki i małe plamki po trądziku można usunąć za pomocą delikatnego, ale skutecznego peelingu chemicznego. Jako substancję czynną można zażywać chlorek wapnia. Peeling powinien być przeprowadzany przez 6 tygodni raz w tygodniu.
  3. Dopasuj kolor i ulgę w skórze, pomóż jej masce z postakne z dodatkiem żeli, które mają substancje poprawiające krążenie krwi (troksivazin, lyoton).

Środki post trądzik

Wielu producentów kosmetyków bierze udział w problematycznych środkach zaradczych dla skóry po trądziku. Są to peelingi i maski o właściwościach redukujących, zawierające kompleksy witaminowe i mineralne. Pozwalają nie tylko przywrócić skórze równomierny kolor, ale także uruchamiają procesy regeneracyjne na dotkniętych obszarach twarzy. A jeśli kremy kosmetyczne nie pomogą? Jak usunąć post-trądzik

Możesz uciec się do leków farmaceutycznych, oczywiście, konsultując się z dermatologiem. Należą do nich maści i żele: Ahromin, Traumel, Darsonval. Ale najlepszym lekarstwem na post-trądzik jest maść sintomycyny. Oparty jest na antybiotyku "wzbogaconym" substancjami, które przyspieszają procesy metaboliczne w komórkach. Przyczyniają się do szybkiego gojenia się blizn, a także do całkowitego zaniku plam. Rzeczywiście, jeden z najbardziej nieprzyjemnych objawów postacne - czerwone plamy - jest trudniejszy do usunięcia niż niektóre blizny i blizny.

Bez żadnego strachu i efektów ubocznych możesz używać balsamów kefirowych, maseczek z pomidorów, okładów z mielonej mąki owsianej. Wszystkie te produkty ułatwiają leczenie i zapominają o nieprzyjemnych odczuciach po długich procedurach czyszczenia.