Pomadka w cielistej szmince, zwana także naga pomadką, cieszyła się popularnością przez kilka sezonów.

Do czego służy szminka w kolorze skóry?

Ta szminka może być używana do różnych celów:

  1. Stwórz modny wygląd z zadymionymi oczami. Bogaty makijaż oczu oznacza neutralny kolor warg. Najczęściej profesjonalni wizażyści do makijażu Smokey używają matowej pomadki w kolorze cienia. Najlepszym rozwiązaniem tego makijażu jest kolor szminki podkładu. Jeśli spojrzysz na niektóre modele z dymnym makijażem na pokazach mody, możesz zobaczyć, że ich usta prawie łączą się ze skórą. Efekt ten osiąga się po nagości w kolorze szminki.
  2. Równoważenie jasnych ubrań z dyskretnym makijażem. Jasne kolory w ubraniach stają się coraz bardziej popularne. Nawet w zimowych kolekcjach takie domy mody jak Gucci używają ultra-jasnych kolorów. Oczywiście, bogaty makijaż z takimi jasnymi ubraniami będzie wyglądał nie na miejscu. W związku z tym zaleca się stosowanie makijażu w szmince.
  3. Tworzenie naturalnego makijażu, makijażu nago - czyli "nagiego" makijażu, niewidocznego dla innych. Ten rodzaj makijażu jest preferowany przez wiele gwiazd, nawet aby wejść na czerwony dywan - pozwala uwydatnić wszystkie zalety kobiecego piękna, jednocześnie stwarzając wrażenie, że w zasadzie brakuje makijażu.

Dlaczego nie mogę użyć zwykłej podstawy zamiast szminki?

Takie pytanie może pojawić się u tych, którzy chcą zrobić wszystko, co w zasięgu ręki. Ale niestety, podstawa nałożona na usta ma nieprzyjemny efekt: biała linia pojawia się wokół linii ust. beżowa szminka Faktem jest, że struktura tonalna i szminka mają zupełnie inne podstawy (woda - w tonalnej śmietance i tłuszczu - w szmince), więc krem ​​tonalny nie może leżeć tak elegancko jak szminka, i wypływa poza granice ust, nawet jeśli używasz konturów ołówek.

Jaka jest różnica między pomadką w odcieniach beżu a szminką w kolorze skóry?

W zasadzie - nic. Beżowe szminki to pomadki nude, czyli pomadki w kolorze nagiej barwy. Jednak wielu konsultantów wciąż klasyfikuje beżowe szminki w osobnej kategorii, ponieważ pomadki w kolorze beżowym mogą być bardzo ciemne i różnić się od koloru skóry o kilka tonów. Dlatego, gdy poproszeni o znalezienie beżowego koloru, konsultanci z wielu salonów mogą pokazać różne pomadki od absolutnie jasnych do bardzo ciemnych kolorów. Jeśli kobieta szuka nagiej szminki, konsultant spróbuje znaleźć pomadkę, która jest najbardziej zbliżona do koloru jej skóry.