W przeciwieństwie do mechanicznego, peeling chemiczny w salonie lub w domu rozpuszcza martwe komórki, nie powodując uszkodzenia skóry i nie pozostawiając oparzeń.

Popularne rodzaje peelingu chemicznego:
 1. Kwasów owocowych.
 2. Salicyliczny.
 3. Retinoe.
 4. Glikolowy.
 5. Enzym (enzym).

Kwasowy

Istnieją dwa sprawdzone sposoby na chemiczne peelingowanie twarzy osoby w domu za pomocą kwasów:

 1. Kup peeling w salonie kosmetycznym lub aptece. W takim przypadku musisz jasno postępować zgodnie z instrukcjami zakupionych środków. Po zabiegu należy zastosować krem ​​nawilżający lub kojący do leczonych obszarów.
 2. Przygotuj domową kwasową skórkę chemiczną. Do tego potrzebujesz:
 • udostępnić przetarte owoce i cytrusy;
 • nakładaj równomiernie na twarz;
 • przytrzymaj 15 minut i usuń masę;
 • przemyć zimną wodą;
 • nałóż krem ​​odżywczy.

Peeling z kwasami owocowymi w domu jest bardzo delikatny dla skóry, ale jest dość skuteczny. Pozwala nie tylko oczyścić niepotrzebne komórki i zanieczyszczenia, ale także nasycić je użytecznymi substancjami i witaminami.

Salicyliczny

Bardziej intensywny kwaśny peeling w domu wyrównujący strukturę skóry i wąskie pory opiera się na zastosowaniu kwasu salicylowego. Można go kupić w aptece lub wymienić na kilka tabletek aspiryny (kwas acetylosalicylowy).

Tworzenie skórek salicylowych jest proste:

 • mieszać kwasowy proszek (lub posiekane tabletki aspiryny) z miodem, konsystencja powinna być miękka, z drobnymi cząstkami ściernymi;
 • pocierać kleik ostrożnymi okrężnymi ruchami na liniach masażu przez 3 minuty;
 • przemyj twarz zimną wodą i nawilż skórę kremem.

Retiniczny

Retinoidy, oprócz poprawy tekstury skóry i jej ulgi, mogą pozbyć się niechcianej pigmentacji i spowolnić proces starzenia. Retiniczne peelingi chemiczne do użytku domowego można kupić, a Ty możesz:

 • retinowa maść lub jakikolwiek inny lek z miejscowymi retinoidami (różnineina, pochodna) delikatnie wcieraj w czystą i suchą skórę;
 • Po wcieraniu nałóż na skórę dużo maści i równomiernie rozprowadź grubą warstwą;
 • pozwolić na peeling przez 30 minut;
 • umyj ciepłą wodą i nałóż krem ​​odżywczy o lekkiej konsystencji.

Po takim łuszczeniu się skóra może być podrażniona i złuszczona przez pewien czas, ale po 2-3 dniach jej stan wyraźnie się poprawi.

Glikolowy

Do tej procedury peeling będzie musiał kupić. Produkt nakłada się na czystą skórę i pozostawia do odsłonięcia przez nie więcej niż 10 minut. Peeling glikolowy powinien zostać dokładnie zmyty przy użyciu bawełnianej gąbki lub miękkiej gąbki. Przez kilka dni po obraniu można poczuć napięcie skóry, dlatego należy ją regularnie nawilżać.

kwaśny peeling w domu

Enzym lub enzym

Peeling enzymatyczny jest najbardziej delikatny i wpływa tylko na górne warstwy skóry. Zwykle nie jest on stosowany jako niezależna procedura medyczna, ale jest zawarty w kompleksie środków zapobiegających pojawianiu się blizn i plam pigmentowych. Peeling enzymatyczny jest stosowany w wersji wykończonej, którą należy kupić w aptece lub kosmetologu. Roztwór nakłada się na skórę i starzeje przez 30 minut. Następnie należy dokładnie zmyć peeling wodą w temperaturze pokojowej i nawilżyć skórę.