Utrzymanie zdrowia jamy ustnej, a także leczenie różnych chorób zębów odbywa się za pomocą naturalnych ziołowych środków. Na przykład kora dębu jest często wykorzystywana do produkcji dziąseł, szczególnie gdy zapalenie błony śluzowej, ropienie, nieprzyjemne nieświeży oddech , tablica bakteryjna.

Właściwości lecznicze kory dębu na dziąsła

Rozważana fitopreparacja zawiera dużą ilość pirogalicznych tanin. Składniki te powodują działanie antybakteryjne i antyseptyczne, ponieważ są zdolne do niszczenia białek w komórkach patogennych drobnoustrojów.

Ponadto kora dębu pomaga w stanach zapalnych dziąseł, zapewniając nie tylko zatrzymanie procesów patologicznych, ale także niezawodną ochronę zdrowych tkanek przed podrażnieniami i rozprzestrzenianiem się bakterii.

Jak zrobić kora dębu na dziąsła?

Aby wyodrębnić wszystkie użyteczne właściwości z opisanych materiałów roślinnych, musisz być w stanie odpowiednio przygotować wywar.

Przepis:

 1. Umyj i posiekaj kora dębu.
 2. Ogrzej małą patelnię z nieprzywierającym dnem lub emalią, włóż w nią surowiec.
 3. Napełnij kora wodą o temperaturze pokojowej. 200 ml wody powinno wynosić około 20 g pokruszonych surowców roślinnych.
 4. Umieścić naczynia w łaźni wodnej, ogrzewać roztwór przez około 30 minut, mieszając od czasu do czasu.
 5. Odcedź bulion, nie pozwalając mu ostygnąć. Kora dokładnie ściśnij.
 6. Doprowadzić objętość otrzymanego roztworu do 200 ml za pomocą gotowanej gorącej wody.

Przygotowany napar z kory dębu nadaje się do leczenia dziąseł w różnych chorobach - zapalenie jamy ustnej zapalenie przyzębia i przyzębia, zapalenie języka. Może być również stosowany do celów profilaktycznych, szczególnie ze zwiększoną wrażliwością dziąseł, tendencją do krwawień i brakiem witaminy C w diecie.

Jak spłukać gumę dębową?

Po schłodzeniu przygotowanego bulionu należy go wlać do czystego i suchego szklanego naczynia z pokrywką. Przechowywać infuzję tylko w lodówce, ale nie dłużej niż 48 godzin. kora dębu z chorobą dziąseł Po dwóch dniach narzędzie straci przydatne właściwości, musisz ugotować nowe.

Technika płukania:

 1. Wstępnie myć zęby miękką szczoteczką.
 2. Zbierz w jamie ustnej około 40-50 ml ciepłej bulionu z kory dębu.
 3. Przepłukać usta dokładnie przez 2-3 minuty, starając się utrzymać dziąsła stale przemywane roztworem.
 4. Powtórz jeszcze 2 razy.
 5. Po 5-10 minutach, nie wcześniej, wypłucz usta czystą wodą.

Takie procedury należy wykonywać około 7-8 razy dziennie.