Kosmetyki. Znajomość z nią zaczyna się wcześnie - z pomadką zaczerpniętą z kosmetyków matki lub starszej siostry. Mimo to wiele dziewcząt przyznaje, że nie wiedzą, jak być piękne i piękne. Jeśli należysz do kategorii kobiet, które mówią "nie umiem malować, więc wolę nie używać w ogóle kosmetyków", wtedy czas nauczyć się, jak pięknie i prawidłowo malować.

Jak nauczyć się być piękna?

  1. Na początku jesteśmy zdeterminowani skalą kolorów, wybieramy te odcienie, które odpowiadają tonowi skóry i kolorowi oczu. Dlatego nie należy próbować nadać skórze ciemniejszy odcień za pomocą proszku lub podkładu. Wygląda to nienaturalnie i śmiesznie - granice uszu, szyi i czoła wydadzą ci figle i sprawią, że twarz będzie wyglądała jak maska. Ale kolor cieni i eyelinera powinien kontrastować z kolorem oczu. Jeśli wybierzesz cień o tym samym odcieniu co oczy, twoje oczy staną się wyblakłe, a zamiast wyrazistych oczu uzyskasz odwrotny efekt. Kolor tuszu do rzęs i ołówka do brwi powinien pasować do koloru włosów. Na przykład blondynka o czarnych jak węgiel brwiach i rzęsach wygląda wulgarnie. I jeśli dopuszczalne jest stosowanie czarnego tuszu do makijażu na wieczór, ołówek do brwi lepiej wybrać beżowy.
  2. Po określeniu koloru wybieramy kosmetyki ozdobne i środki do ich zastosowania. Główna zasada - wszystko musi być wysokiej jakości. Słabe kosmetyki nie dają efektu kwitnienia, ale w najgorszym razie plamy na skórze, w najlepszym wypadku i ostre alergie. Cóż, dobre pędzle i gąbki do stosowania kosmetyków pozwolą Ci osiągnąć pożądany efekt. Być może dobre zestawy będą wydawać się drogie, ale jest to uzasadnione, ponieważ zestaw będzie trwał dłużej niż jego tańszy odpowiednik. I oczywiście nie wolno nam zapominać o okresowym myciu i suszeniu gąbek i szczotek.
  3. Odpowiedz na pytanie, jak prawidłowo malować, niemożliwe jest bez przygotowania skóry do makijażu. Przed nałożeniem podkładu lub pudru skóra powinna być czysta i nawilżona. Tak więc, najpierw umyj skórę tonikiem i nałóż krem, a dopiero potem nałóż proszek. Aby zachować równomierny ton i utrzymać go w dobrym stanie, należy pozwolić, aby krem ​​nasiąkł, tzn. Zaczynamy nadrabiać po 5-10 minutach od nałożenia kremu. Zaleca się również stosowanie podkładu do makijażu, a następnie korektora, pudru fundamentowego i różu. Ale nie powinieneś codziennie wykonywać tego wieloetapowego zabiegu - wystarczy zrujnować skórę. Lekki proszek i korektor są wystarczające, jeśli musisz usunąć zaczerwienienia lub siniaki pod oczami.
  4. Aby nauczyć się malować i wiedzieć, jak robić to dobrze, musisz poświęcić czas na ćwiczenie. Dlatego w przeddzień wyjścia z domu wypróbuj kilka metod makijażu oczu. Ponieważ, po pierwsze, bez praktyki i rąk drżą, a rzęski mrugają zbyt często. Po drugie, twarze wszystkich są różne, a zrozumienie tego, co jest dla ciebie dobre, wymaga więcej niż jednego eksperymentu. Как правильно краситься девочкам Tak więc uczymy się właściwie malować siebie na ukochanej, a następnie uderzamy w wynikowy efekt innych. Przed zastosowaniem kosmetyków starannie rozważ siebie w lustrze, zauważ, że chciałbym poprawić i co podkreślić. A potem zacznij działać.
  5. Cóż, kilka słów o tym, jak właściwie malować dziewczyny w wieku młodzieńczym. Tutaj konieczne jest obniżenie wieku. Zbyt ciemne i jasne odcienie nie są jeszcze potrzebne - nie da to urody ani wieku (co czasami osiągają młode modne kobiety) i sprawi, że twarz będzie wyglądać jeszcze bardziej niechlujnie. Pomadka jest również niepożądana, najlepiej błyszczyk jasnych odcieni - sprawi, że twarz będzie delikatniejsza i podkreśli jej świeżość. I oczywiście nastolatka będzie odpowiednio malowana tak mało, jak to tylko możliwe, w tym sensie, że ciężkie kremy tonalne i bazy do makijażu nie są potrzebne. Lepiej jest brać kruchy proszek, przynajmniej nie zaostrzy on problemów skóry nastolatków. A maskowanie zaczerwienienia jest lepsze niż korektor, a nie gruba warstwa podkładu.