"Zastanawiam się, jaki mam typ osoby?" - taka myśl prędzej czy później odwiedzi każdego z nas. I nie tylko interesujące, ale wystarczy poświęcić kilka minut na określenie rodzaju osób. Jak inaczej postępować zgodnie z zaleceniami artystów makijażu i fryzjerów, którzy zaczynają całą ich radę od wyrażenia: "Jeśli masz taki typ osoby, to ..."? Ale z jakiegoś powodu nie mówią o tym, jak poprawnie zidentyfikować ten typ. Ale potem spędzamy czas przed lustrem, dręczeni pytaniem: "Jaki jest mój typ twarzy, jak go zdefiniować?".

Jeśli masz wystarczająco rozwiniętą wyobraźnię, możesz po prostu stanąć przed lustrem i podnieść geometryczny kształt, który wygląda jak owal twojej twarzy. Często jednak występują kształty twarzy, które nie pasują do definicji geometrycznych, a znajomość klasycznych nazw rodzajów twarzy również nie będzie zbyteczna. Mimo wszystko makijaż i fryzury często działają z nimi.

Detekcja rodzaju twarzy

W sumie jest 7 rodzajów kształtu twarzy: okrągłe, owalne, prostokątne (wydłużone), kwadratowe, "diamentowe", "serca", "trójkątne". Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dowiedzieć się, jaki typ osoby mam, uzbroimy się w dużą (całą twarz i szyję powinny się w niej zmieścić) z lustrem, linijką i kilkoma minutami czasu. Aby mieć mniej możliwości zagubienia się wśród odmian typów twarzy, zawęźmy krąg wyszukiwań do 2-3 kategorii. Aby to zrobić, musisz zdać mały test, postępuj zgodnie z poniższymi punktami.

  1. Grzebiemy wszystkie włosy tak, aby twarz była całkowicie otwarta.
  2. Mierzymy długość twarzy od linii wzrostu włosów na czole do czubka brody.
  3. Wynikowa wartość jest dzielona przez 3, zapamiętaj ten wynik - wartość A.
  4. Mierzymy odległość od czubka brody do podstawy nosa, ta wartość to B.
  5. Teraz porównaj obie wartości. Jeśli:
Как узнать тип лица
  • A> B, wtedy twoja twarz jest najprawdopodobniej kwadratowa lub prostokątna;
  • A <B, wtedy twoja twarz ma kształt "diamentu", "trójkąta" lub jesteś właścicielem okrągłej twarzy;
  • A = B, a następnie kształt twojej twarzy, najprawdopodobniej "serce" lub owal.

Teraz, kiedy zdecydowałeś się na kategorię, do której należy twoja twarz, pozostaje przeczytać opisy typów owalu twarzy odpowiadające otrzymanym wynikom. Wszystkie cechy niekoniecznie będą dokładnie pasować, ale twoja forma będzie tą, z którą będzie najwięcej meczów.

Charakterystyka rodzajów twarzy

Runda: szerokość twarzy jest w przybliżeniu równa długości, a najszersza część to policzki. Cechy twarzy są gładkie, miękkie.

Owalny: długość twarzy jest 1,5 razy większa niż szerokość, rysy twarzy są idealnie symetryczne i gładkie.

Kwadrat: szerokość kości policzkowych i czoła jest w przybliżeniu równa szerokości brody, rysy twarzy są ostrzejsze i lepiej określone. Как правильно определить тип лица

"Diament": szerokie kości policzkowe lub skronie, wąskie i niskie czoło, ostry podbródek.

Prostokątne (wydłużone): skronie i podbródek są w przybliżeniu na tej samej linii. Typ jako całość wygląda jak kwadratowy, ale tutaj długość powierzchni jest znacznie większa niż szerokość.

"Serce": twarz zwęża się do ostrego podbródka, ale w przeciwieństwie do twarzy typu "diament", a czoło i kości policzkowe są szerokie, w przybliżeniu tego samego rozmiaru.

"Trójkąt": wąskie czoło, twarz stopniowo rozszerzająca się do podbródka.

Cóż, teraz znasz typ swojej twarzy, co oznacza, że ​​możesz poprawnie uformować swój obraz, aby być jeszcze bardziej atrakcyjnym. I nie zwracaj uwagi na stwierdzenia, że ​​idealnym typem twarzy jest owal. Tak, wizażyści i fryzjerzy uważają, że tak jest, ale tylko dlatego, że najłatwiej jest pracować z taką osobą. W rzeczywistości nie ma ideałów i możesz wyglądać atrakcyjnie z każdą postacią twarzy. Nie wierzysz? Jak myślisz, jaki rodzaj twarzy rozpoznaje uznana piękność Angelina Jolie. Czy to naprawdę owal? Tu i tam kształt twarzy tego piękna jest kwadratowy. Tak więc mniej jest agonii w związku z rozbieżnością innych ideałów.