Spektakularne i jasne blond włosy o naturze - dość rzadkość. Ale nowoczesne farby do włosów pomogą nawet płonącej brunetce stać się czarującą blondynką. Najważniejsze jest, aby wybrać kolor środka barwiącego, ponieważ istnieją różne odcienie blond. Wybierając farbę zawsze należy brać pod uwagę nie tylko osobiste preferencje, ale także naturalny kolor skóry, włosów i oczu.

Jesionowe odcienie blond

Kolory popiołu to chłodne odcienie blondu. Pomimo powszechnego przekonania, że ​​są to nijakie tony, bardzo duża liczba kobiet wybiera je, ponieważ nie mają zażółcenia. Z ich pomocą możesz dać obraz arystokracji. Kolor popiołu wygląda świetnie zarówno w ciemnej, jak i bardzo jasnej skórze z wyraźnym rumieńcem. Pięknie podkreśli wyrazistość jasnoniebieskich i szarych oczu.

Jeśli chcesz farbować włosy w kolorze blond i uzyskać naprawdę piękny odcień, najlepiej wybrać farby:

 • Essex (ash blonde nr 9/1 lub popielata perła numer 9/18;
 • Wella Koleston (blond popiół blond nr 7/1 lub jasny popiół blond nr 10/1;
 • Londa Professional (perłowy popiół nr 10/81 lub perłowy popiół nr 12/81).

Miodowe odcienie blond

Lekkie kolory miodu to ciepłe odcienie blondu. Są idealne dla kobiet, które mają typ koloru wiosną lub jesienią z bursztynowymi, brązowymi lub niebieskimi oczkami, a także oliwkową. Miodowe odcienie blond nadają włosom objętość, naturalność i żywotność.

Kolorowanie na bazie światła w takich kolorach zawsze implikuje pełne rozjaśnienie, a następnie tonizację. Wykorzystaj do tego wszystkie odcienie blond, które lubisz z palety takich marek jak:

 • Estel Sand Dune, Honey Caramel;
 • L'Oreal "Złoty jasny kasztan";
 • Paleta "Honey Blond".

Platynowe odcienie blond

Platinum to jasny zimny odcień blond, który wygląda wspaniale z krótkimi włosami i graficznymi fryzurami. Idzie do kobiet o bladej lub lekko opalonej skórze brzoskwiniowej. Nie powinieneś tego robić tym, którzy mają złotą lub bardzo ciemną skórę. Platyna w połączeniu z nim będzie wyglądać wulgarnie.

Najłatwiej jest pokolorować blond loki platyny jasnobrązowym kolorem, ponieważ są one bardziej podatne na ten barwiący pigment. Dla brunetów lub brunetów lepiej jest odmówić jakichkolwiek platynowych odcieni lub zastosować skandynawską metodę barwienia polegającą na farbowaniu włosów w jasnym odcieniu z dodatkiem cienkich białych nici i ich późniejszego nadawania tonów w pożądanym kolorze.

Jeden z najpiękniejszych odcieni blond platyny to:

 • Estel essex (odcień nr 9/1);
 • Garnier Platinum Blonde;
 • Londa (seria profesjonalnych odcieni 10/8);
 • Wella Koleston Perfect (odcień nr 0/81).

Beżowe odcienie blond

Beżowe odcienie blond to kolory, które nadają włosom naturalny wygląd, a obraz to romans. Złoty beż doskonale pasuje do dziewczynek o zimnym kolorze i tych, które mają ciemna skóra i niebieskie oczy. Jeśli użyjesz beżowej blondynki do podkreślenia ciemnymi blond lokami lub kasztanowymi lokami, możesz osiągnąć piękny delikatny połysk.

Głównym problemem, z którym borykają się włosy w beżowym kolorze, jest zażółcenie. Aby go uniknąć, warto używać farb:

 • Paleta "Beżowa blondynka";
 • L'Oreal Préférence "Baikal";
 • ESTEL ESSEX "Nude Blonde" lub "Ginger".

Ci, którzy mają ciemne włosy, przed ubarwieniem tych barwników, powinni całkowicie odbarwić włosy. Dopiero po takim przygotowaniu kolor będzie równomierny i promienny.

kolorowe odcienie blond 1kolorowe odcienie blond 2kolorowe odcienie blond 3
kolorowe odcienie blond 4kolorowe odcienie blond 5kolorowe odcienie blond 6
kolorowe odcienie blond 7kolorowe odcienie blond 8kolorowe odcienie blond 9