W warunkach współczesnego rytmu życia, ze względu na wieczny brak czasu dla siebie, prawie każda kobieta okresowo boryka się z problemem wypadania włosów. Dobrym narzędziem do włosów może być serwatka z mleka.

Jak gotować serum?

Serum można kupić lub przygotować samodzielnie. Aby uzyskać ten cenny surowiec, należy umieścić mleko w ciepłym miejscu i poczekać, aż stanie się kwaśne. Kiedy mleko zamienia się w jogurt, należy go położyć na małym ogniu. Doprowadzić do wrzenia. Na powierzchni zaczynają tworzyć się twarogi. Teraz zostawiamy wszystko do ostygnięcia, filtrujemy i oddzielamy serwatkę od twarogu.

Serum można szybko przygotować przy użyciu soku z cytryny. W 1 litrze mleka należy wlać sok z jednej cytryny. Powoli uruchamiamy ogień i szybko miksujemy, natychmiast usuwamy z ognia. Mleko zostanie rozwarstwione na serwatkę i twarożek.

Serwatka do wzmocnienia włosów

W serwatce mleka zawiera dużo aminokwasów. Wzmacniają mieszki włosowe i odżywiają włosy. Serwatka - źródło witamin B, C i E, które są niezbędne dla skóry głowy. Serwatka serwatkowa zapobiega wypadaniu włosów, czyni je mocnymi i błyszczącymi.

Jak korzystać z serwatki?

Najprostszym sposobem wykorzystania serwatki do włosów jest płukanie. Po umyciu włosów po prostu spłucz włosy serum i osusz trochę. Przy stałym użyciu włosy stają się mocniejsze i dłużej pozostają świeże.

Zastosowanie serwatki do włosów jako szamponu daje bardzo dobre wyniki. To narzędzie oczyści twoje włosy i sprawi, że będą błyszczące. W takim szamponie można dodać wywar z korzenia łopianu.

jak używać serwatki

Oto kolejny dobry sposób na serwatkę do włosów farbowanych. Konieczne jest pobranie serum w ilości wystarczającej do nałożenia na całą długość włosów. Rozłóż ją na całej długości i załóż plastikową zatyczkę na głowę. Top zwinąć włosy ręcznikiem. Trzymaj maskę do 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Aby wzmocnić cebulki włosów, możesz użyć następującej mieszaniny: cebula z rusztu i rozcieńczyć papkę serwatką, jest to doskonałe narzędzie dla korzeni włosów. Zamiast cebuli można dodać wywar korzeń łopianu. Zachowaj maskę przez co najmniej pół godziny. Po maseczce należy umyć głowę ciepłą wodą i szamponem, na koniec spłukać włosy zakwaszoną wodą (1 łyżka stołowa octu na 1 litr wody).