Aktywiści ruchu feministycznego apelowali do przedstawicieli wytwórni filmowej Warner Brothers z prośbą o zmianę wizerunku bohaterki filmu "Cudowna kobieta", czyniąc ją biseksualną. Sieć ma petycję, zgodnie z którą prototyp postaci nie jest oryginalny i wymaga zmian. Feministki odnoszą się do źródła, argumentując, że w komiksie kobieta cudowna jest biseksualna. Ponadto w zeszłym roku główny scenarzysta i autor powieści w niepełnym wymiarze godzin powiedział, że bohaterka filmu sympatyzuje z przedstawicielami obu płci.

Чудо-женщина могла быть бисексуалкой

Zwolennicy praw społeczności LGBT skarżą się, że istnieje całkowite lekceważenie kwestii jej istnienia ze strony postaci kulturalnych i hollywoodzkich firm filmowych. Autorka cudownej kobiety sama rozpoznała orientację seksualną bohaterki, więc aktywiści GLAAD gorąco polecają studio filmowe Warner Brothers, aby skupił się na tym problemie.

Феминистки настаивают на сексуальной свободе Dowód słuszności

Autorzy odwołania, zamieszczonego na change.org, wskazują na pewne fakty z filmu. Tak więc, Diana, która dorastała wśród kobiet i spędzała cały czas w towarzystwie pięknych amazonek, zanim spotkała się ze Stevem Trevorem, mogła z nimi tylko nawiązać stosunki seksualne. W każdym razie tak uważają feministki.

Героиня фильма могла любить амазонок Czytaj także
  • Stylowa para gwiazd: Matthew McConaughey i Camilla Alves w Oscara 2018
  • Ciężarna Eva Longoria w mini sukience błysnęła w konkursie Producers Guild Awards 2018
  • Gal Gadot stanął po stronie upokorzonych aktorek i odmówił współpracy z pożądliwym producentem

Petycja została opublikowana w wielu publikacjach, ale otrzymała bardzo niewiele pozytywnych odpowiedzi, tylko kilka tysięcy osób głosowało w jej obronie.