Wraz z nadejściem ciepła, coraz bardziej chcemy czegoś lekkiego i odświeżającego, a gorące desery zastępowane są zimnymi. To są lody "Sorbet" , mus z żurawiny i, oczywiście, koktajl mleka i bananów, który łączy właściwości smacznego napoju bezalkoholowego i doskonałego letniego deseru.

Aby przygotować to wspaniałe danie, potrzebujesz minimum czasu i składników, i jest idealny na przyjazne przyjęcie, a także na lekkie, pożywne śniadanie.

Przepisy na koktajle mleczne nie różnią się zbytnio od siebie, ponieważ głównymi składnikami są banany i mleko. Liczba obu jest określona przez ciebie, wszystko zależy od konsystencji napoju, który chcesz otrzymać.

Przygotowywanie koktajlu mlecznego w blenderze. Po prostu włóż do niego pokrojony banan, napełnij go mlekiem, wymieszaj wszystko, aż będzie gładkie, wlej do szklanek i ciesz się.

Ci, którzy chcą dodać coś do tego napoju, mogą zrobić koktajl bananowy z mlekiem i truskawkami. Smak połączenia tych dwóch owoców okazuje się doskonały, a co najważniejsze, można przygotować taki koktajl przez cały rok, ponieważ nadają się do tego zarówno świeże, jak i mrożone truskawki.

Bananowy Milkshake z lodami

Napój ten spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom, więc po przygotowaniu go raz, trzeba to robić systematycznie.

Składniki:

  • banany - 2 szt .;
  • lody - ½ st .;
  • mleko - 500 ml;
  • cukier waniliowy - 1 torebka;
  • mielony cynamon - szczypta.

Gotowanie

Usuń skórkę z bananów, pokrój ją na kawałki i umieść w misce blendera wraz z resztą składników. Pokonaj kilka minut, aż cukier całkowicie się rozpuści. Następnie wlać napój do wysokich szklanek, w razie potrzeby udekorować bitą śmietaną i pić z przyjemnością. Przepisy na banany mleczne

W zależności od grubości koktajlu, którego potrzebujesz, możesz zmieniać ilość składników. Na przykład dodaj więcej lodów i mniej mleka.

Mleczny banan z lodami czekoladowymi

To kolejna ciekawa odmiana słodkiego napoju, który stanie się Twoim ulubionym deserem. Sam określasz proporcje, w zależności od swoich preferencji i gustu, który chcesz przejąć. Po prostu mieszaj lody czekoladowe, mleko i dojrzałe banany w blenderze, wlewaj koktajl do szklanek i traktuj gości i członków rodziny.