Mezim jest lekiem, który może zrekompensować brak enzymów trzustkowych. Często zdarza się, że po spożyciu "ciężkiego" pokarmu o wysokim stężeniu słabo rozpuszczalnego białka, układ pokarmowy dziecka nie poradzi sobie z jego zadaniem. W takim przypadku lekarze zalecają dawanie dzieciom mezim.

Kiedy przypisujesz mezim dzieciom?

  • z przewlekłym zapaleniem trzustki;
  • zapalenie żołądka;
  • zatrucia jelitowe i infekcje;
  • dysbakterioza.

Czy można dać dzieciom mezim?

Opinie pozostawione w Internecie przez użytkowników są raczej sprzeczne. Z jednej strony, mezim jest jednym z najskuteczniejszych leków dostępnych bez recepty w celu wyeliminowania problemów związanych z wchłanianiem jelit i zaburzeniami trawienia, ale z drugiej strony lek może być bardzo uzależniający dla tych, którzy używają go przez długi czas.

Jak dać mezim dzieciom?

Producent wskazuje, że mezim należy przyjmować podczas lub po posiłku. Tabletkę należy połykać w całości, nie w płynie, ściśnięta dużą ilością czystej wody. Nie zaleca się picia soku mezim lub herbaty, które mogą niekorzystnie wpływać na właściwości leku. Dawka leku jest przepisana w postaci lipazy (liczba jednostek enzymu) i zależy od indywidualnego stopnia niewydolności funkcji trzustki.

Dzienna dawka mezima dla dzieci nie powinna przekraczać 1500 jm na kilogram wagi dziecka.

Ponieważ mezim jest produkowany w postaci tabletek zawierających elementy jelitowe, które rozpoczynają swoje działanie bezpośrednio w żołądku, wtedy jeśli skorupa jest uszkodzona, enzymy są natychmiast niszczone, a nie osiągają punktu działania. W związku z tym, mesim dzieciom do roku nie jest przeciwwskazane, ale nie jest możliwe, aby właściwie używać go przez dziecko. Czy można dać dzieciom mezim?

Czy przeciwwskazania mezim?

Jak każdy inny lek, mezime ma własne przeciwwskazania, w tym ostre zapalenie trzustki lub przewlekłe w ostrym stadium. Ponadto, mesim jest przeciwwskazany u osób o zwiększonej wrażliwości na składniki leku.

Stosowaniu mezime zwykle nie towarzyszą żadne działania niepożądane, ale w niektórych przypadkach atopowe zapalenie skóry może wystąpić mdłości i wymioty. W takich przypadkach należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i przerwać stosowanie.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że każdy lek powinien być przepisywany przez kompetentnego lekarza i powinieneś zdecydować, czy ufać tym przepisom, czy nie.