Wśród dużej liczby chorób skóry świerzb u dzieci jest bardzo powszechny. Chodzi o wysoki zarażenie tą chorobą. Gdy rodzice podejrzewają, że dziecko ma chorobę pasożytniczą, należy skontaktować się z przychodnią, w której mieszkają. Świerzb u dzieci, którego zdjęcie widać w artykule, powoduje dyskomfort.

Świerzb - przyczyny i sposoby infekcji

чесотка причины возникновения

Świerzb, którego przyczyną są pasożyty, czyli roztocza świerzbiące, jest wysoce zakaźną chorobą, którą każdy może złapać. Winowajca choroby zostaje wprowadzony do skóry w najbardziej wrażliwych i wrażliwych miejscach - w pachwinie, pod pachami, na łokciach, pod kolanami, między palcami. Ale w przypadku infekcji nie wystarczy krótkotrwały kontakt z pacjentem. Aby wspinać się na kleszcza, potrzeba od 20 do 30 minut. W ciele dzieci roztocza, to swędzenie, może stać w taki sposób:

 • z bezpośrednim kontaktem dotykowym z pacjentami ze świerzbami, głównie w nocy (gdy chory rodzice śpią z dziećmi);
 • w kontakcie z rzeczami pacjenta;
 • w miejscach publicznych;
 • w przedszkolach i szkolnych placówkach opieki nad dziećmi.

Świerzb u dzieci - objawy

Uważni rodzice mogą szybko wykryć oznaki świerzbu u dzieci, ale problem polega na tym, że niektóre z nich są charakterystyczne dla innych objawów skórnych: reakcji alergicznej i różnych chorób zakaźnych. Niezależnie zrozumieć, że zaczęła świerzb u dzieci jest bardzo trudne. Dlatego konieczne jest zdiagnozowanie choroby w placówce medycznej. Jego główne cechy to:

 • swędzenie późnym wieczorem i nocą, gdy rozpoczyna się okres aktywacji mikroskopijnych owadów;
 • pierwsze oznaki świerzbu u dzieci w wieku do sześciu miesięcy - płacz, lęk w nocy, pęcherze podobne pokrzywka które są podobne do płaczu;
 • świerzb u starszych dzieci to zmiana przestrzeni międzypalcowej i pęcherze o różnych rozmiarach na całym ciele, z wyjątkiem głowy;
 • czerwonobrązowa wysypka w świerzbie u dzieci ma małe wodniste bąbelki w środku;
 • w przypadku ciężkich zmian rozstępy można zobaczyć pod skórą, gdzie wysypka świerzbu u dzieci pojawia się tam, gdzie pasożyty wynurzają się na powierzchnię.

Jak zaczyna się świerzb u dzieci

W trojaczkach, choroba jest diagnozowana po prostu pierwsze objawy świerzbu u dzieci na twarzy. Dzieci w wieku poniżej tego wieku powinny być monitorowane w celu ustalenia przyczyny wysypki. Po pierwsze, dotyczy to skóry między palcami, a następnie pojawia się wysypka na dolnej części pleców, pośladki, w okolicy narządów płciowych. Dzieci, które są pod dobrą opieką w zakresie higieny, są mniej podatne na wysypki, a ci, którzy złamali ten reżim są dosłownie zasypani plamami. Po pojawieniu się pierwszej wysypki świąd i drapanie skóry pojawiają się w nocy, prowadząc do wtórnej infekcji.

Jak wygląda świerzb u dzieci?

первые симптомы чесотки у детей

Ze względu na dużą częstość występowania choroby rodzice muszą wiedzieć, jak świerznik objawia się u dzieci, jak to wygląda. Ponieważ kleszcz szuka najbardziej delikatnej skóry, pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę na zakręty łokci i kolan, obszar między palcami. Skóra staje się sucha, zaczyna złuszczać i pękać. Pryszcze na ciele mają różne rozmiary i krosty, które podczas czesania tworzą skórki.

Jak ustalić świerzb u dziecka?

Aby ujawnić roztocze świerzbu u dziecka, konieczna jest osobista konsultacja dermatologa. Podczas tego badania lekarz bada ciało pacjenta w nadziei, że zobaczy ruchy kleszcza w skórze, które często można zobaczyć gołym okiem. W celu uzyskania większej wiarygodności, miejsca diagnostyczne są rozmazane jodem lub innymi barwnikami anilinowymi w celu wykazania zygzakowatego wzorca ruchów. Po tym skrobanie z dotkniętego miejsca. Dzieci dorastające mogą zaoferować igłowanie papulą z igłą, aby wyodrębnić pasożyta i jego badania mikrobiologiczne.

Niż w leczeniu świerzbu u dzieci?

лечение чесотки у детей

W większości przypadków leczenie świerzbu u dzieci odbywa się w domu. Całkowite odzyskiwanie trwa co najmniej tydzień. Reszta łóżka nie jest wymagana, a po 7 dniach można już iść na spacer. W celu świerzb u małych dzieci zostało całkowicie wyleczone, stosuje się różne kremy, maści i emulsje. Z nietypową postacią swojego dziecka leczonego w szpitalu, ale takie przypadki są bardzo rzadkie.

Maści dla świerzbu dla dzieci

чесотка у маленьких детей

Leczenie świerzbu u małych dzieci jest proste. Ważne jest przestrzeganie pewnych zasad leczenia skóry. Ze względu na to, że pasożyty podskórne są aktywowane wieczorem, wszystkie czynności związane z leczeniem należy również odłożyć na wieczór. Przede wszystkim ciało dziecka należy wyczyścić ściereczką, wodą i mydłem, a następnie użyć leku przepisanego przez lekarza. W leczeniu tej choroby stosuje się następujące leki:

 1. Maść lub emulsja Benzylo benzoesan. Lek nakłada się na skórę pierwszego i czwartego dnia (z wyjątkiem twarzy i głowy). Podczas zabiegów medycznych pożądane jest, aby wytrzymać 12-godzinny okres bez zabiegów wodnych. Ten lek jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych i tanich. Możesz go używać dla dzieci w wieku 2-3 lat. Ponadto wymagana jest codzienna zmiana łóżka i bielizny.
 2. Permetryna - lek dla dzieci od 1 roku, dostępny w różnych postaciach dawkowania. Nie jest toksyczny dla dziecka.
 3. Maść siarki Stosuje się go w okresie adolescencji iw żadnym wypadku nie pasuje do dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Świerzb - tradycyjne zabiegi

Dla tych, którzy cierpią z powodu nietolerancji na różne leki, lekarstwo na świerzb dla dzieci można zastąpić popularnymi, sprawdzonymi lekami. Muszą być zużyte do 7 dni przed całkowitym zniszczeniem kleszcza.

Aby nasmarować dotknięte obszary, użyj mieszaniny:

 • czarny proszek i kefir / śmietana w stosunku 1: 3;
 • na łyżeczce smalcu, smoły, siarki;
 • mydło do prania, cebula i czosnek; z gotowanej mieszaniny formują domowe mydło i myją je.

Profilaktyka świerzbu u dzieci

Zapobiegawczym środkiem zwalczania świerzbu jest identyfikacja wszystkich pacjentów w zespole lub w kręgu rodzinnym. Świerzb u dzieci przenoszony jest przez kontakt, dlatego naczynia, pościel, meble, zabawki powinny być poddawane dezynfekcji. Jeśli dana osoba jest chora w domu, cała rodzina powinna przepisać kwarantannę i leczenie zapobiegawcze. W przedszkolu grupa kwarantannowa nie jest zamknięta, ale dzieciom zaleca się leczenie w celu zapobiegania.