Siarkowa maść jest cudownym lekiem, który ma działanie dezynfekujące i przeciwzapalne. Doskonale leczy rany i uparcie walczy z chorobami grzybiczymi skóry. Użycie maści siarki, jako środka do walki z różnymi chorobami skóry, rozpoczęło się półtora wieku temu. A dziś jest cenione nie mniej smoły i jodu.

Wskazania do stosowania maści siarkowych

Maść siarki, z reguły, jest stosowana, gdy:

  • porosty;
  • nużycy;
  • świerzb;
  • trądzik i trądzik;
  • łuszczyca;
  • łojotok;
  • grzyb.

Zastosowanie maści siarkowych na opryszczkę

W leczeniu porostów stosuje się zwykle 10% maści. Sposób stosowania maści siarkowych jest następujący:

  1. Obszary porażone porostami są leczone alkoholem salicylowym.
  2. Stosuje się cienką warstwę tych obszarów i lekko przetartą maść.

Maść stosuje się dwa razy dziennie przez tydzień, maksymalnie 10 dni.

Zastosowanie maści siarkowych w demodezji

Użycie maści siarkowych jest proste w przypadku demodicosis ze względu na doskonałe właściwości przeciwpasożytnicze. Stosuje się go albo do obszarów problemowych, albo do całej powierzchni skóry przez określony czas, na przykład przez całą noc. Warstwa maści powinna być obfita. W tym przypadku pożądane jest codzienne zmienianie prześcieradeł i ubrań, ponieważ skóra będzie się odrywać, a pasożyty będą obumierać wraz z łuszczącą się skórą.

Użycie maści siarkowych dla świerzbu

Maść siarki świerzb zastosowany do całego ciała. W takim przypadku należy najpierw wziąć ciepły prysznic, umyć ciało mydłem, a następnie osuszyć skórę ręcznikiem. Produkt nie jest zmyty ze skóry przez 24 godziny, a po tym czasie należy powtórzyć procedurę wzięcia prysznica i nałożenia maści.

Zastosowanie maści siarkowych z trądziku

Aby wyeliminować trądzik, 33% maść siarki będzie bardziej skuteczna. Należy jednak zachować ostrożność podczas nakładania go na skórę. Warstwa maści powinna być cienka, ponieważ bardzo mocno wysusza skórę.

Bez względu na przyczynę trądziku, maść siarki ma łatwy sposób na zastosowanie go. Stosuje się rano i wieczorem w niewielkiej ilości na pryszczu i po 3-4 godzinach zmywa.

Zastosowanie maści siarkowych w łuszczycy

W łuszczycy maść siarkowa jest nakładana na dotknięte obszary skóry, zwykle raz dziennie, zwykle w nocy. Możliwe jest mrowienie, ale jest to normalna reakcja organizmu. Jeśli mrowienie powoduje wiele niedogodności, należy skonsultować się z lekarzem, który zaleci środek uspokajający.

Zastosowanie maści siarki do łojotoku

W przypadku łojotoku, zwykłą maść siarki stosuje się każdej nocy w nocy. Przebieg leczenia wynosi 7-10 dni. Podczas zabiegu skóra będzie wystarczająco łuszcząca się, dlatego często pożądana jest zmiana pościeli i ubrań.

Zastosowanie maści siarkowych dla grzybów

Maść nakłada się cienką warstwą na czystą, suchą skórę, na obszarach dotkniętych grzybem. Procedurę tę wykonuje się wieczorem, a rano maść zmywać czystą wodą lub delikatnie myć tamponem zanurzonym w gotowanym chłodzonym oleju.

Należy pamiętać, że maść siarkowa może powodować zbyt silną reakcję maść siarki do stosowania świerzbu wrażliwa skóra. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy go aplikować na niewielkiej powierzchni zdrowej skóry i pozostawić na 3 godziny. Jeśli nie występuje silne zaczerwienienie i swędzenie lub inne działania niepożądane, można zastosować maść siarkową w leczeniu istniejącej choroby.

Samoleczenie w każdym przypadku jest wysoce niepożądane i może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, takich jak pogorszenie sytuacji z chorobą. Dlatego przy objawach jednej z wyżej wymienionych chorób lub podejrzeń warto skonsultować się z lekarzem, który zaleci niezbędne leczenie i dawkowanie.