Deprive to choroba skóry pochodzenia grzybowego. Choroba ta charakteryzuje się charakterystycznymi drobinkami i złuszczaniem. Może towarzyszyć intensywny świąd. Wyeliminuj wszystkie objawy tej choroby i zapobiegnij jej rozprzestrzenianiu się maścią siarkową.

Co to jest maść siarki?

Siarkowa maść - zewnętrzny narkotyk. Ma działanie antyseptyczne (dezynfekujące), dlatego często stosuje się go w leczeniu świerzbu, łojotokowego i łuszczycy. Ale czy maści siarki naprawdę pomagają pozbyć się deprywacji?

Tak! Aktywnym składnikiem tego leku jest siarka. Również w kompozycji znajduje się emulgator T-2, medyczny wazelina i oczyszczona woda. Po nałożeniu maści na powierzchnię skóry pacjenta dochodzi do reakcji między substancjami organicznymi i składnikami wyrobu medycznego, a lek ma wyraźne działanie przeciwpasożytnicze i przeciwdrobnoustrojowe.

Siarka maść stosowana jest w walce z porostami i innymi chorobami dermatologicznymi, ponieważ ma wiele przydatnych właściwości:

  • wysusza skórę;
  • pełni funkcję nawilżającą;
  • chroni naskórek.

Ten lek do użytku zewnętrznego jest prezentowany w aptekach w kilku postaciach: 33% i 10% maści. W 33% maści stężenie substancji czynnej jest wyższe. Jest stosowany w leczeniu ciężkich chorób skóry, stymuluje miejscowy krążenie krwi i pomaga przyspieszyć metabolizm. 10% maść siarki zajmie się tylko drobnymi uszkodzeniami skóry i pomoże wyleczyć drobne rany.

Zastosowanie maści siarkowych

Użycie maści siarkowych przedstawiono w różnych rodzajach porostów. Ze ścinaniem lub płaskie porosty lek wciera się w zakażone obszary i skórę obok nich raz dziennie. Wcześniej pożądane jest wysuszenie skóry alkoholem salicylowym. Jeśli nie masz takich środków, po prostu weź prysznic używając zwykłego mydła dziecięcego i wysusz je dobrze ręcznikiem. Niemożliwe jest zwilżenie skóry po użyciu maści siarkowych, dlatego najlepiej stosować ją przed snem.

W przypadku porostów łupieżowych maść siarkową można stosować jednocześnie z antybiotyki o szerokim spektrum działania lub inne leki, takie jak krem ​​mikonazolowy. Tak złożone leczenie jest szczególnie skuteczne w przypadku dużej liczby zmian. Kiedy maść piżmową stosuje się dwa razy dziennie. Jest leczona tylko dotkniętymi obszarami wstępnie oczyszczonej skóry.

Siarkowa maść pomaga pozbyć się różowego porostu, ale powinna być noszona tylko w nocy i na skórze, która została poddana działaniu jodu. Podczas leczenia nie należy nosić bielizny, która już miała kontakt z dotkniętymi obszarami ciała. Siarkową maść z pozbawiania można stosować przez 7 dni. Z reguły czas ten wystarcza, aby zniknęły wszystkie objawy. Dłuższe leczenie powinno być przeprowadzane tylko po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania maści siarkowych

Leczenie maści siarkowych można wykonać, jeśli nie ma przeciwwskazań do stosowania tego narzędzia. Kategorycznie maść siarki przeciwko pozbyciu się stosowanie leku podczas ciąży i laktacji jest zabronione. Również przeciwwskazania to:

  • wiek dziecka do dwóch lat;
  • zwiększona wrażliwość pacjenta na składniki maści;
  • skłonność do alergii.

Siarkowa maść może powodować pokrzywkę. Dlatego przed rozpoczęciem systemowego stosowania tego leku, należy umieścić niewielką ilość go z tyłu nadgarstka. Jeśli nie pojawi się zaczerwienienie lub swędzenie, maść może być stosowana regularnie.