Pleśniawki lub kandydozy u dzieci najlepiej leczyć wcześnie. Jeśli wyeliminowanie grzyba, który ją powoduje, zrobienie na czas, choroba nie da dziecku silnej troski. Zabiegi dla drożdże, istnieje kilka, najlepiej wybiera się na podstawie tego, jak wystąpiła choroba.

Szczegółowo rozpatrujemy medyczne i ludowe środki zaradcze jako najczęstsze możliwości leczenia pleśniawki u dzieci. Wcześniej zwracamy uwagę na to, że nie należy angażować się w samoleczenie. Kiedy pojawią się objawy, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiedni kurs leczenia.

Leczenie drozdem leków

Istnieje wiele leków do leczenia kandydozy. Najczęstsze z nich to: Miramistin, Nystatin i Candid.

  1. Miramistin. Miramistin to lek przeciwbakteryjny o szerokim spektrum działania. Może być wyznaczony przez lekarzy jako lek na drozd u dzieci. Preparat wytwarza się w postaci maści i roztworu. Obszary skóry dotknięte pleśniawką delikatnie przetrzeć gazą nasączoną roztworem Miramistina. Maść nakłada się na śluzę cienką warstwą. Dawkowanie i częstość stosowania leku są określane przez specjalistę. Miramistin w leczeniu pleśniawki u dzieci jest dobry, ponieważ nie ma wyraźnego smaku i zapachu, aw większości przypadków nie powoduje mrowienia błony śluzowej. Używany wraz z antybiotykami, lek zwiększa ich aktywność przeciwko grzybom.
  2. Nystatin. Jednym z narzędzi, które mogą być przepisane przez lekarza dla pleśniawki u dzieci jest antybiotyk nystatyna. Jest dostępny w postaci tabletek, czopków dopochwowych i maści. Lek jest dobry, ponieważ wrażliwe grzyby z rodzaju Candida bardzo powoli rozwijają w sobie tolerancję. Zalecane leki z groźbą rozwoju ciężkich postaci kandydozy. Zazwyczaj dotyczy to wcześniaków lub niemowląt, które miały miejsce długiego przebiegu leczenia w zaawansowanych postaciach choroby. Jeżeli lekarz przepisał nystatyna w postaci maści, należy stosować 2 razy dziennie do dotkniętych obszarów pleśniawki. Tabletki i czopki powinny być nakładane zgodnie z instrukcjami dotyczącymi leku. Przebieg leczenia nystatyną jest długi - około 2 tygodnie. W okresie stosowania leku ważne jest, aby monitorować stan dziecka, ponieważ lek może wywoływać reakcję alergiczną.
  3. Kandyd. Candida to lek z pleśniawki u dzieci, podobny w działaniu do nystatyny. Jest przepisany w formie rozwiązania. Małe dzieci wycierają jamę ustną, wacik zanurzony w lekach. Zabieg wykonuje się 2 - 3 razy dziennie przez 10 dni.

Leczenie drozdów środków ludowej

Najczęstszym sposobem leczenia pleśniawki u niemowląt jest płukanie wodą sodową. Ta metoda stosowana jest w przypadku zmian w jamie ustnej. Roztwór sody przygotowuje się w oparciu o obliczenia: 1 łyżeczkę sody oczyszczonej na 1 szklankę schłodzonej przegotowanej wody.

Dorosłe dziecko wypłukuje jamę ustną przygotowanym roztworem, a matka wyciera dotknięty obszar błony śluzowej u niemowląt. Należy to robić ostrożnie, ponieważ błona śluzowa jest bardzo wrażliwa. Aby małe dziecko otworzyło mu usta, należy kciuk nacisnąć na brodę. Zaatakowane obszary są pocierane wacikiem zwilżonym roztworem, manipulowanie odbywa się co 2 do 3 godzin.

Oprócz napojów gazowanych można używać herbat ziołowych lub naturalnych soków:

  1. Sok z marchwi Jest podawany niemowlętom w 1. kropli w wieku powyżej 4 tygodni. Procedurę przeprowadza się 15 minut przed karmieniem. Wacik zanurzony w soku z marchwi, można delikatnie wytrzeć dotknięte obszary. Wybierając tę ​​metodę, musisz monitorować stan dziecka, ponieważ sok może wywoływać alergie.
  2. Nasiona lnu z miodem. Aby przygotować należy wziąć 1 łyżeczkę lnu i wlać 100 leczenie drozdowych metod ludowych ml gorącej przegotowanej wody. Podawać wodę przez godzinę, a następnie dodać łyżeczkę miodu. Gaza moczona w roztworze, śluz dziecka zostaje pocierany 2-3 razy dziennie.
  3. Kwiaty nagietka . Łyżkę suszonych kwiatów nagietka należy wlać 100 ml wrzącej wody. Ware, w którym woda jest naparzana, należy zapakować i po godzinie woda musi zostać opróżniona. Wacikiem zwilżonym w tym bulionie, przetarł obszary dotknięte przez pleśniawki.

Ważne jest, aby pamiętać, że leczenie drozd u dzieci środki folk powinny być również skoordynowane z lekarzem. Ponadto, naturalne zioła i soki mogą być najsilniejszymi alergenami dla dziecka, dlatego należy je traktować z najwyższą ostrożnością i małe ilości należy rozpoczynać.