W dzisiejszych czasach popularne stało się poddawanie modom i tradycjom innych narodów. Teraz wielu ludzi jest porywanych przez mehendi iz zapałem maluje swoje ciała różnymi rysunki henny . Często można spotkać dziewczynę o wzorze mehendi, nie tylko w Indiach, ale także w Europie, USA i Rosji. I idąc wzdłuż plaż, zobaczysz mehendi wzory na nodze, plecach, a nawet brzuchu.

Mehndi - tak zwana henna w Indiach. W ich ojczyźnie Mehendi zawsze stosuje się powoli, ponieważ henna ma pozytywny wpływ na ludzkie ciało, pomaga wyleczyć choroby i duchowy wzrost. Indie to kraj, który przywiązuje wielką wagę do symboli, a Mehendi nie jest wyjątkiem i zdecydowanie mówi językiem symboli.

Umieszczając wzory na ciele, zastanawiasz się, co one oznaczają? Razem nauczmy się o tajemnicy tych pięknych wzorów i duchowego zmysłu, który niosą ze sobą.

Mehendi - wartość wzorów

W Indiach mehendi jest uważana za sztukę złożoną, chociaż istnieją proste wzory. Na przykład: linia i kąt - odzwierciedlają dwoistość życia. Trójkąt w górę lub dół wierzchołka - jak zastosować trójkąt, zależy od tego, co symbolizuje: wartości rodzinne, duchowe lub religijne.

Rysunek lotosu ma kilka znaczeń: drzewo życia, hojność ziemi i, co dziwne, organ seksualny kobiety. Symbolem oddania jest winorośl. Radość i szczęście symbolizują kwiaty i owoce. Indywidualnie, owoc jest esencją nieśmiertelności, a kwiaty są nowym życiem.

Symbolem nadziei i boskości jest gwiazda. Półksiężyc księżyca oznacza noworodka, który dąży do szybszego wzrostu. Co się rozwija, wytwarza i produkuje, oznaczone kółkiem językami ognia. Słońce jest wejściem do nieśmiertelności lub drzwi wszechświata. Promienie słońca niosą świat w naszym życiu.

Zanim więc opiszecie swoje ciało z obrazkami, spróbujcie odszukać na początku, co mogą symbolizować, aby się nie rumienić.

wzory Mehendi1wzory Mehendi2wzory Mehendi3
wzory Mehendi4mehendi patterns5mehendi patterns6
mehendi patterns7wzory Mehendi8mehendi patterns9