Sztuka mehendi - malowanie ciała za pomocą henny, zakorzeniona jest w odległej przeszłości, ale osiągnęła szczyt popularności w Indiach w XII wieku. Początkowo rysunki henny były wykonane wyłącznie w celach praktycznych. Skóra pigmentowana henną była lepiej schłodzona, a zmiażdżona roślina miała na nią leczniczy wpływ. Później ozdoby, wzory i rysunki henny na ciele zaczęły służyć jako dekoracje, część bogatej kultury Wschodu i Azji. Kilka lat temu henna była używana wyłącznie w krajach WNP do farbowania i rewitalizacji włosów, a dziś zakres zastosowania magicznego naturalnego pigmentu znacznie się rozszerzył. Barwnik, przedstawiony ludzkości z natury, stał się integralną częścią wizerunku dziewcząt, które chcą wyglądać oryginalnie. Technika malowania henną na ciele umożliwia nakładanie wzorów na skórę, które ostatecznie znikają. Ozdabianie ornamentami może być dowolną częścią ciała, ale najczęściej rysunki są nakładane na dłonie, stopy, plecy i ramiona.

Rysunki henny na ciele1Rysunki henny na ciele2Rysunki henny na ciele3
Alternatywa dla tatuaży

Wiele osób błędnie uważa, że ​​mehendi jest tatuażem, ale tymczasowym, niestabilnym. W rzeczywistości wykonywanie rysunków na ciele za pomocą henny jest sztuką, która daje spokój, pokój, energię życia. W przeciwieństwie do tatuażu, gdy pigment jest wstrzykiwany igłą pod górną warstwą skóry, hennę nakłada się z góry. W tym przypadku nie ma bólu i dyskomfortu. Co więcej, doświadczeni rzemieślnicy sprawiają, że nawet najbardziej złożone szkice powstają dość szybko, a rysunki henny na ciele są wielokrotnie tańsze niż tatuaże zajmowanie podobnego obszaru skóry. Możliwe jest narysowanie wzoru za pomocą henny, która jest sprzedawana w tubach w postaci gotowej, a ty możesz to zrobić samemu w domu. I, oczywiście, mehendi - tymczasowy wzór, w przeciwieństwie do tatuażu, który pozostanie na ciele przez całe życie. Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad stosowania kompozycji na skórze, wzór będzie zauważalny nie dłużej niż dwa tygodnie. Mehendi to wyjątkowa okazja, aby zmienić biżuterię, umieścić je na różnych częściach ciała, eksperymentować z rozmiarami i kolorami wzorów. Żadne rysunki henny nie mają żadnych przeciwwskazań. I jeszcze więcej! Ta roślina jest zdolna odmłodzić skórę mieć na sobie efekt terapeutyczny.

Ozdobne ozdoby wykonane z henny, jakby złożone z magicznych linii, loków, kropek, które służą nie tylko jako ozdoba, ale także działają jako tajemniczy symbol, talizman. W kulturach wschodnich, azjatyckich i północnoafrykańskich każdy wzorzec ma pewne znaczenie, ale współczesne dziewczyny często wybierają wzory i wizję piękna przy wyborze wzoru. Nawet na zdjęciu widać, że rysunki na ciele z henną są wyrafinowanym sposobem dekoracji, który ma zarówno charakter mistyczny, jak i erotyczny.

Funkcje mehendi

Pomimo braku surowych zasad, niektóre zalecenia przy tworzeniu wzorów na ciele z henną nadal muszą być zgodne z obrazem wyglądały harmonijnie. Po pierwsze, przed nałożeniem kompozycji za pomocą naturalnego barwnika, należy oczyścić skórę i dokładnie nawilżyć ją kremem. Następnie na ciało nakładana jest henna, a kompozycja powinna być całkowicie sucha. Po dwóch godzinach suche pozostałości mieszaniny usuwa się za pomocą wilgotnej szmatki lub niewielkiej ilości wody bez żadnych środków (mydło, żel). W pierwszym dniu wzór będzie blady, a następnie zostanie uzyskany bardziej nasycony kolor. Od piątego do szóstego dnia po procedurze składania wniosku wzór zacznie zanikać, a ostatecznie zniknie pod koniec drugiego tygodnia. Jeśli nie nakładasz samodzielnie wzorów, możesz kupić specjalne szablony, dzięki którym wzory henny są wykonywane na ciele szybko i łatwo.

Rysunki henny na ciele4Rysunki henny na ciele5Rysunki henny na ciele 6
Rysunki henny na ciele7Rysunki henny na ciele8Rysunki henny na ciele9
Rysunki henny na ciele10Rysunki henny na ciele 11Rysunki henny na ciele12