Zakres henny jest wystarczająco szeroki, ale dziś kolorystyka i poprawa włosów przy pomocy tej rośliny nie jest tak popularna jak tworzenie oryginalnych tymczasowych tatuaży na ciele. Sztuka mehendi, czyli rysowanie henną na skórze, pochodzi z starożytnego Egiptu i osiągnęła swój szczyt w Indiach, gdzie jest dziś popularna. Piękne i symboliczne rysunki henny wykonywane są na rękach, nogach, brzuchu, plecach i barkach. Jeśli w przeszłości mehendi był używany do rytuałów rytuałów, ochładzania ciała, uwodzenia mężczyzn podczas tańca, dziś tatuaże henna na jego ręce są raczej ozdobą, która może zastąpić wiele akcesoriów. Współczesne dziewczyny rzadko zagłębiają się w symbolikę określonego wzorca, kierując się własnymi preferencjami estetycznymi. Jednak wśród całej gamy wzorców wciąż popularne są małe wzory przypominające hennę na rękach, które są tradycyjnymi indyjskimi motywami kwiatowymi, stylizowanymi wizerunkami słońca i ptaków.

Wzory fantasy Mehendi

Jeśli spojrzysz na zdjęcie indyjskich tancerzy, łatwo zauważyć, że henna na dłoniach powstaje częściej niż na innych częściach ciała. Wynika to z faktu, że podczas tańca ręce jedną z wiodących ról. Wzory i ornamenty mogą być bardzo różnorodne, ponieważ każdy z kierunków mehendi ma swoje osobliwości. Zgodnie ze staromodnym zwyczajem ręce indyjskich kobiet są malowane henną od nadgarstka do czubków palców. W rzadkich przypadkach ornament wznosi się ponad nadgarstek. Ostatnie falbanki każdego palca są zwykle całkowicie ukryte za pomocą henny, a dekoracje na innych częściach dłoni i nadgarstku są wynikiem kreatywnego lotu wyobraźni mistrza tatuażu.

Rysunki henny na rękach1Rysunki henny na rękach2Rysunki henny3

Nietypowe, złożone i lekkie wzory henny na rękach mogą być dziś najbardziej różnorodne, ale najczęściej spotykane wzory są wykonane w stylu arabskim, pakistańskim, indyjskim, północnoafrykańskim, południowoazjatyckim lub bliskowschodnim. Arabski styl mehendi różni się tym, że wzorce są głównie kwiatowy i nie ma konkretnego schematu aplikacji. Mistrzowie Afryki Północnej wolą narysować wzory łączące kształty geometryczne z motywami roślinnymi. Kontury rysunków są jasne, a sam wzór jest bardzo stylizowany. Charakterystyczne są najbardziej ozdobne i złożone wzory Indyjski styl . Są zwykle duże, przypominające rękawiczki lub pończochy. Mistrzowie przywiązują wielką wagę do symboliki ornamentów. Styl azjatycki charakteryzuje się dużą ilością kolorów i ich kombinacjami.

Proste rysunki henny na rękach można zrobić w domu, ponieważ barwniki są sprzedawane w postaci gotowej w tubach. Najpopularniejsze kolory to czerwony, czarny i biały. Często używa się ich w kombinacjach, ozdabiając ornamentami cyrkoniami i błyskami. Jeśli używasz gotowego szablonu, zrobienie henny na rękach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wzornik nakłada się na oczyszczoną i dobrze nawilżoną skórę kremem, a na nią nakłada się hennę za pomocą pędzla lub gąbki. Gdy mieszanina warzyw jest sucha (ale nie wcześniej niż po dwóch godzinach), szablon należy ostrożnie usunąć, a pozostałą hennę zmyć niewielką ilością wody. Nie można użyć żadnych detergentów, ponieważ rysunek straci jasność i ostrość konturów. Pobranie za kilka godzin stanie się ciemniejsze i potrwa około 10-15 dni.

Jeśli jesteś pewien, że pożądany wzór będzie idealny, nie, powinieneś skorzystać z pomocy doświadczonych rzemieślników. Dziś usługi malowania ciała henną są świadczone w wielu salonach kosmetycznych. Oryginalny rysunek na rękach może być jasnym akcentem stylowego obrazu.

Rysunki henny4Rysunki henny na rękach5Rysunki henny6
Rysunki henny7Rysunki henny8Rysunki henny9
Rysunki henny 10Rysunki henny na rękach11Rysunki henny na rękach12