Wiaczesław Zajcew jest uznanym artystą wysokiego stylu, prezydentem Moskiewskiego Domu Mody i Honorowym Artystą Rosji. O tej osobie mówiono, kiedy był studentem, a dziś jego kolekcje grzechotają na całym świecie.

Pierwsza kolekcja Wiaczesława Zaitseva składała się z jasnych i kolorowych telegrafów i spódnic, które zostały uszyte z chustek Pavlovskiego, a także buty, malowane osobiście Zaitseva. Ale po gorącej dyskusji ścisła rada metodologiczna odrzuciła w ich opinii tę "dziwną i niezręczną" kolekcję. Wkrótce jednak zagraniczne czasopismo opublikowało kolekcję Wiaczesława Zaitseva pod tytułem: "Dyktuje modę Moskwie". Później imię rosyjskiego projektanta mody stało się znane na całym świecie.

W 1965 roku Pierre Cardin i Guy Laroche uznali Vyacheslava Zaitseva za równego kunsztowi i talentowi jako projektant, po czym francuska prasa zaczęła nazywać rosyjskiego couturiera jedynie "Red Dior", ale odwiedził Dom Mody Zaitsev w Paryżu dopiero w 1988 roku. Od tego czasu był uznawany za niekwestionowanego lidera rosyjskiej mody.

Dzięki Wiaczesławowi Zaitsevowi wielu zachodnich couturierów zaczęło używać w swoich kolekcjach elementów rosyjskiego stylu - bogatego, jasnego haftu, futrzanych kapeluszy i słynnych wzorów Pawłowa Posad.

Odzież od Wiaczesław Zaitsev

Modele Wiaczesława Zaitseva zawsze zadziwiają nas nowymi kreatywnymi pomysłami. Chociaż artystyczne obrazy, które tworzy mistrz, są zwykle symbolami przeszłości. Ubrania Wiaczesława Zaitseva nie są standardowe, jego linie zdają się spieszyć poza modele, sprawiając wrażenie ekstrawagancji i wdzięku. Jego ubranie uosabia ciągłe dążenie artysty do harmonii. Szyje swoje zespoły nie tylko dla modelek, ale także dla zwykłych kobiet. Suknie od Wiaczesława Zaitseva mają nienaganne kształty i jasne rozwiązania kolorystyczne. Możesz iść do nich zarówno w recepcji, jak i na przyjęciu. Doskonale uzupełniają garderobę współczesnych rosyjskich kobiet, które potrafią wyglądać atrakcyjnie i pięknie.

Zaitsev jako pierwszy otworzył teatralne kolekcje. Zaczął pokazywać modelki z fabułą, która ewoluowała, jak parodia czy dramat. Zaitsev stworzył wiele luksusowych i ekscytujących umysłów ze zbiorów, setki kostiumów do kina, zagranicznych teatrów i, rzecz jasna, ubrań dla własnego sklepu.

Popularność i uznanie

Dziś Wiaczesław Zajcew poważnie interesuje się rysunkiem i malarstwem, jego prace są poszukiwane za granicą, są eksponowane w słynnych kolekcjach muzeów na świecie, w tym w Galerii Trietiakowskiej.

W modzie Zaitsev od ponad 50 lat, aw zeszłym roku za wieloletnią służbę i wielkie osiągnięcia w tej trudnej dziedzinie, został odznaczony GQ "Człowiekiem roku 2012", zdobywając nominację "Projektant roku".

Do sukcesów Zaitseva można również odnieść słynny projekt telewizyjny "Modne zdanie", który jest nadawany w dni powszednie na pierwszym kanale. Przekazanie jest kopią tego sądu, w którym prezenterzy odgrywają rolę prawdziwych uczestników procesu: bronią podopiecznych Nadieżdy Babkiny, Larissy Guzeevy lub Larisy Verbitskaya, a uznanym prokuratorem jest słynna stylistka, która "wie wszystko o modzie, a nawet jeszcze więcej" - fashionistka Evelina Khromchenko . Program zyskał tak niezwykłą popularność właśnie dzięki charyzmacie Wiaczesława Zaitseva i jego zdolności dawania każdej kobiecie własnego, niepowtarzalnego stylu.

W historii rosyjskiej i zagranicznej mody i sztuki Wiaczesław Zajcew niewątpliwie wszedł jako projektant kostiumów, świetny projektant, a także nieskończenie utalentowany artysta. Fani podziwiają jego talent i dziękują za piękne modele, a zazdrośni ludzie nazywają jego modelki zbyt konserwatywnymi. Ale mimo to poziom artysty sztuki jest bezdyskusyjny i tak wysoki, że po prostu niemożliwe jest go nie podziwiać.

Kolekcja Wiaczesław Zajcew 1Kolekcja Wiaczesław Zajcew 2Kolekcja Wiaczesław Zajcew 3
Kolekcja Wiaczesław Zajcew 4Kolekcja Wiaczesław Zajcew 5Kolekcja Wiaczesław Zajcew 6
Kolekcja Wiaczesław Zajcew 7Kolekcja Wiaczesław Zajcew 8Kolekcja Wiaczesław Zajcew 9