Makijaż podium jest częścią wyobrażonego wizerunku, który podkreśla ideę całej kolekcji jako całości, nie ingerując w postrzegane przez widzów stroje. Każdy profesjonalny charakteryzator ma swoje sekrety, które pozwalają modelom wyglądać idealnie. W tym artykule ujawnimy tajniki makijażu na podium, a także przeanalizujemy najnowsze trendy w modzie.

Baza tonalna

Pierwszym krokiem każdego makijażu jest struktura tonalna. Powinien być czysty i gładki, bez tłustych połysków i smug. Jednym z sekretów, który nadaje mętności skórze jest zastosowanie podkładu za pomocą gąbki. Ta metoda zwalnia skórę z nadmiaru wilgoci, która jest zawarta w środkach tonalnych.

Wielu wizażystów używa proszku, aby naprawić fundament. Nakłada się na podstawę tonalną i jest równomiernie rozłożony na twarzy, szyi i dekolcie.

Makijaż podium

Szczególną uwagę w makijażu na wybiegu poświęca się oczom. Są solową częścią modelu.

Najbardziej popularny jest czarny kolor oczu w stylu wybiegu. Zawsze istotne są "kocie oczy" i zadymione oczy.

Połączenie kredki i cienia można zobaczyć na prawie każdym pokazie. W tym sezonie wielu stylistów zdecydowało się zamiast zwykłych szarych i ciemnych kolorów, aby użyć jasnych żółtych, turkusowych, różowych, zielonych i fioletowych kolorów.

Kolejną tajemnicą, która daje nieco dramatyczny wygląd, jest zastosowanie makijażu do górnej powieki, jak najbliżej linii rzęs, podczas gdy obszar pod brwiami nie jest pomalowany.

Aby makijaż podium wyglądał bardziej naturalnie, należy zacieniać eyeliner, mieszając go z cieniami, aby się nie wyróżniał. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy użyć matowych cieni.

W tym roku makijażystki w specjalny sposób na podium złożyły brwi. Hit jest uważany za czarne brwi, jasno określone i proste. W niektórych pokazach można zobaczyć ozdoby wykonane z dżetów, które podkreślają i podkreślają popularny kształt brwi.

Usta w makijażu na podium

Do ust wybrano naturalne odcienie, takie jak różowy, śliwkowy lub perłowy połysk. Jedną z cech makijażu na podium, dzięki któremu osiąga się aksamitny efekt, jest puder warg na szczycie szminki.

Makijaż podium 1Makijaż podium 2Podium makijaż 3
Podium makijaż 4Podium 5Podium makijaż 6
Podium makijaż 7Makijaż podium 8Podium makijaż 9