Niewielu z fashionistek odmawia elegancji i porządku zdobienie paznokci . Ogólnie rzecz biorąc, manicure już dawno przestało być tylko procedurą higieniczną i stało się sposobem na uzupełnienie wizerunku, dekoracji, a nawet "wizytówki" kobiety. Ogromna różnorodność technik manicure, wystroju i stylów pozwala każdej modnej kobiecie wybrać manicure do własnych upodobań.

W tym artykule porozmawiamy o codziennym i ślubnym manicure z koronką.

Francuski manicure z koronką

Francuski manicure z koronką to doskonała opcja do manicure ślubnego. Ale dla codziennego wizerunku pasuje idealnie. Ważne jest, aby pamiętać o potrzebie harmonijnego połączenia stylu paznokci z resztą obrazu. Najbardziej uniwersalnymi opcjami manicure są biała i czarna koronka.

Odważne dziewczyny, gotowe do eksperymentów, mogą udekorować swoje pióra za pomocą manicure z czerwoną, fioletową, zieloną lub niebieską koronką.

Możesz również użyć wybiórczo ażurowego - tylko na jednym lub dwóch paznokciach.

Lunar manicure w ażurowej oprawie wygląda nie mniej imponująco.

manicure z koronką 1manicure z koronką 2manicure z koronką 3

Jak zrobić manicure za pomocą koronki?

Istnieją dwie techniki wykonywania manicure przy pomocy koronek. W pierwszym przypadku pas tkaniny koronki służy jako rodzaj szablonu - nakładany jest na nią lakier, a tkanina jest delikatnie dociskana do przygotowanego gwoździa. Bardzo ważne jest, aby ruchy były wyraźne, a obraz nie był rozmazany. Po całkowitym wyschnięciu nadruku paznokieć pokryty jest przezroczystym lakierem lub specjalną powłoką wierzchnią.

Drugi sposób to klejenie. Będzie to wymagało kawałków koronki i specjalnego nietoksycznego kleju do paznokci. Płytki do paznokci muszą być przygotowane - pokryte przezroczystą podstawą ochronną i, jeśli to pożądane, również lakierem kolorowym. Klej jest równomiernie rozprowadzany na gwoździu, a koronka jest dociskana i dociskana na nim. Nadwyżki tkanin są przycinane w kształcie gwoździa (pożądane jest sklejenie krawędzi za pomocą kleju). Do manicure tego typu można użyć specjalnej faktury koronki lub innej tkaniny, która jest odpowiednia dla gęstości i wzoru. Nie ma potrzeby przyklejania suszonych koron za pomocą lakieru, ale jeśli chcesz, możesz dodatkowo nanieść na paznokcie specjalny środek ochronny (wierzch).

Innym sposobem na uzyskanie pięknego wzoru koronki na naturalnych paznokciach jest malowanie. Aby to zrobić, potrzebujesz pędzla do malowania, kolorowych lakierów, wacików bawełnianych i zmywacza do paznokci (w celu skorygowania nieudanych linii). Wybierz dowolny ulubiony motyw koronki i skopiuj go do gotowego gwoździa. Oczywiście nie będzie to prawdziwa koronka, ale przy dość schludnym i starannym wykonaniu manicure wygląda świetnie.

Ci, którym malowanie rąk wydaje się zbyt skomplikowane i pracochłonne, będą lubić gotowe naklejki do manicure z koronkowymi motywami. Ale takie naklejki nie nadają się do codziennego manicure ze względu na słabą stabilność, kruchość.

Oprócz koronek można ozdobić paznokcie dżetami, złotymi nitkami lub satynowymi wstążkami, kokardkami. Ważne jest, aby nie przesadzić i nie zamieniać delikatności i elegancji koronki w tanią wulgarność.

manicure z koronką 4manicure z koronką 5manicure z koronką 6

Najczęściej manicure z koronką wykonywany jest na przedłużonych paznokciach techniką "akwarium", ponieważ w ten sposób można uzyskać maksymalną trwałość i trwałość efektu.

W galerii można zobaczyć przykłady manicure z koronką.

manicure z koronką 7manicure z koronką 8manicure z koronką 9
manicure z koronką 10manicure z koronką 11manicure z koronką 12
manicure z koronką 13manicure z koronką 14manicure z koronką 15