Projekt Nail Art (Nail Design) ma wielu fanów na całym świecie. Dziewczyny w różnym wieku, narodowości i status społeczny uwielbiam dekorować paznokcie na różne sposoby. Ale nie mniej osób na całym świecie uważa paznokcie za bez smaku, wulgarne i odrażające. Spór między fanami i przeciwnikami sztuki paznokci jest mało prawdopodobny, aby kiedykolwiek się skończyć, ponieważ projekt paznokci jest bardzo mało osób obojętny. Porozmawiajmy o projektowaniu manicure.

sztuka paznokcia 1Nail Art 2Nail Art 3
zdobienie paznokci 4zdobienie paznokci 5zdobienie paznokci 6

Nail Art - Nail Art

Istnieje wiele opcji projektowania gwoździ - malowanie, tłoczenie, kurtka artystyczna, zdobienia paznokci z koralikami, błyszczy, nici, koronki, cekiny, szczegóły fimo luzem.

Aby nauczyć się jak ozdobić paznokcie w oryginalny sposób, będziesz musiał dużo ćwiczyć. Zacznij lepiej od zwykłej sztuki paznokci - prostych wzorów, kombinacji dwóch lub trzech odcieni lakieru. Dobrze nadaje się dla początkujących stawianie - tworzenie wzoru na paznokciach za pomocą specjalnych krążków z wzorami i pieczęcią, z którymi obraz jest przenoszony na paznokcie.

Z czasem złożoność projektu można zwiększyć - spróbuj kolorowego tłoczenia, folii transferowej, manicure z koralikami lub kwiatów wolumetrycznych.

Jeśli natura obdarowała Cię talentem artystycznym lub po prostu lubisz rysować, postaraj się zrobić ręcznie malowany manicure. Istnieją dwie główne techniki malowania: za pomocą igły i za pomocą pędzli.

Rysunki są tworzone igłą na suchej warstwie lakieru. Aby to zrobić, musisz najpierw pokryć lakier bazowy lakieru, a następnie ułożyć w zaplanowanej kolejności punkty lakieru w innym kolorze. Nie czekając na wyschnięcie lakieru, zaczynamy rysować igłą od jednej kropli do drugiej, w wyniku czego powstają bardzo piękne wzory. Im grubsza igła, tym szerzej pozostawia ślad.

Wzory pędzla są często wykonywane na całkowicie wysuszonej warstwie bazowej, chociaż gęsty i delikatny pędzel można stosować w taki sam sposób jak igłę.

Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości pędzle do paznokci - stos powinien być gęsty i gęsty, ale jednocześnie miękki.

Do tworzenia okręgów i punktów służy specjalne narzędzie - kropki. Kropki to różdżka z kulką na końcu. Rozmiar punktu jest pobierany przez narzędzie, w zależności od średnicy kuli. Nawiasem mówiąc, wiele dziewcząt z powodzeniem zastępuje kupione kropki zwykłym długopisem lub ołówkiem, na dziobek którego naklejana jest kulka o pożądanej średnicy.

Jeśli praca ze szczotkami lub igłami wydaje się zbyt trudna, spróbuj malować długopisy żelowe na swoich paznokciach. Zastosuj lakier bazowy, poczekaj, aż będzie całkowicie suchy. Przygotuj długopisy żelowe o wymaganych kolorach i zacznij stosować wzór. Po zakończeniu należy pozwolić, aby rysunek wyschnął przez dwie do trzech minut i nałożyć na niego przezroczystą warstwę czystego lakieru.

Lakiery do paznokci różnią się w zależności od sposobu ich aplikacji. Na przykład, lakiery do malowania i wykańczania powinny być wystarczająco grube i mieć wysoką zawartość pigmentu barwiącego (tak, aby nawet wyraźnie widoczne były cienkie linie). A efekt ombre (płynne przejście jednego tonu na drugi) na paznokciach można stworzyć prawie z każdym lakierem, niezależnie od ich grubości i gęstości.

Nail Art 7zdobienie paznokci 8zdobienie paznokci 9
nail art 10Nail Art. 11zdobienie paznokci 12

Nail art na krótkich paznokciach

Na długich paznokciach, zdobienia paznokci, oczywiście, wygląda o wiele bardziej imponująco, a "pole do testowania" kreatywności w tym przypadku jest znacznie szersze w dosłownym znaczeniu tego słowa. Na wystawach dotyczących manicure i paznokci prawie 100% projektów powstaje na długich (lub bardzo długich) paznokciach. Oczywiście w życiu codziennym nie ma sensu powtarzać manicure z konkurencyjnym wzornictwem - jest to niewygodne i co najmniej dziwne.

Ostatnie kilka lat w stylu krótkich lub średnich paznokci. Dlatego bardzo popularnym kierunkiem codziennego projektowania paznokci na dziś jest malowanie paznokci na krótkich paznokciach.

Do krótkich nagietków pasują wszystkie rodzaje zdobienia paznokci. Należy jednak pamiętać, że zbyt duże, obszerne dekoracje są nieodpowiednie, ponieważ naruszają proporcje rąk i często wyglądają szorstko na krótkich paznokciach.

W naszej galerii znajdziesz kilka wariantów pomysłów na sztukę paznokci.

nail art 13zdobienie paznokci 14Nail Art 15
zdobienie paznokci 16zdobienie paznokci 17zdobienie paznokci 18
zdobienie paznokci 19Nail Art 20Nail Art 21