Gradientowy manicure Ombra nie straciła swojej popularności przez więcej niż jeden sezon. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę wiele zalet tego rodzaju manicure. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na jego niesamowitą wszechstronność, ponieważ jest idealna zarówno do codziennego życia, jak i do świątecznych wydarzeń. Po drugie, idealnie komponuje się z obrazem w dowolnym stylu. Po trzecie, całkiem łatwo jest zrobić taki ombre manicure całkowicie niezależnie w domu, a ty nawet nie musisz poświęcać mu dużo czasu. Przyjrzyjmy się, jak wykonać ombre manicure i jakie mogą być jego rodzaje.

Manicure ombre - odmiana i technika

Rodzaje manicure. Najpierw musisz zdecydować, jakiego rodzaju manicure chcesz zrobić. Najłatwiejszym rozwiązaniem dla tych dziewczyn, które chcą uzyskać stylowy manicure w krótkim czasie, nie jest efekt gradientu na pojedynczym paznokciu, ale efekt gradientu, który przechodzi od paznokcia do paznokci. Oznacza to, że wybierzesz pięć odcieni jednego koloru i po prostu pomalujesz jeden gwóźdź ciemnym lakierem, a następnie - jaśniejszym odcieniem i tak dalej. Ale to, że tak powiem, jest uproszczoną wersją ombre manicure. Jeszcze bardziej poprawną i interesującą opcją jest wpływ gradientu na każdy gwóźdź. Przy okazji, może być też inaczej. Oznacza to, że możesz zmienić kolor jednego odcienia, zmieniając tylko jego nasycenie i możesz wybrać kontrastujące tony, które będą wyglądać bardziej żywe i oryginalne.

Technika manicure. Wykonując ten manicure po raz pierwszy, bądź przygotowany na to, że wynik może być niedoskonały. Ale już kilka razy wykonując ombre na paznokciach, już opanujesz technikę, zrozumiesz jej zasadę i uzyskasz pożądany rezultat w jak najkrótszym czasie. Aby samemu wykonać taki manicure, potrzebujesz tylko trzech kroków:

  1. Najpierw nałóż na paznokcie bazę na lakier do paznokci, a następnie przykryj je lakierem cienia, który zdecydowałeś się użyć jako podstawy.
  2. jak zrobić ombre manicure 10
  3. Pozwól powłoce wyschnąć, a następnie wlej trochę lakieru z cienia, który wybrałeś jako drugi ombre na dowolnym talerzu lub miseczce. Następnie weź gąbkę kosmetyczną lub kawałek zwykłej gąbki, zanurz ją w tym lakierze i nałóż szybko krótkim ruchem na krawędź gwoździa.
  4. jak zrobić ombre manicure 11
  5. I oczywiście nie zapomnij pokryć swojego stworzenia lakierem ochronnym, aby cieszyć się nim przez długi czas, ponieważ bez warstwy ochronnej taki manicure szybko się odklei i na ogół straci swoją atrakcyjność.

  6. jak zrobić ombre manicure 12

Interesujące kombinacje kolorów ombre manicure można obejrzeć w galerii poniżej.

jak zrobić manicure ombre1jak zrobić manicure ombre2jak zrobić manicure ombre3
jak zrobić ombre4 do manicure4jak zrobić manicure ombre5jak zrobić manicure ombre6
jak zrobić manicure ombre7jak zrobić manicure ombre8jak zrobić ombre manicure9