Istnieje starożytna i bardzo piękna legenda, że ​​jasne gwiazdy na niebie są odbiciem ciepłych tropikalnych wysp. I bez względu na to, gdzie droga jest prowadzona przez osobę - odległą pracę, wojnę lub kłopoty - może spojrzeć w niebo, zobaczyć swój dom i uśmiechnąć się. A jeśli wszyscy jesteśmy tak przyciągnięci na południe w kierunku ciepłego morza, może to nie jest taka legenda. Na przykład, jeśli mówimy o Malediwy Wyspa Maafushi była przez cały czas zamieszkała i popularna.

Odkryj wyspę

Maafushi wchodzi Atol Kaafu , ta wyspa znajduje się na Morzu Lakadiv. Na mapie świata Maafushi leży 27 km na południowy wschód od stolicy Malediwów - Mężczyzna . Maafushi jest centrum administracyjnym prowincji Madhu Uthur. Kształt wyspy jest stosunkowo owalny, a jego wymiary to 1275x260 m. Za około godzinę można zrobić wspaniały spacer po wyspie Maafushi i zrobić piękne zdjęcia miejsca popularnego na Malediwach.

Маафуши на карте

Wyspa to duża wieś, w której mieszka około 2700 osób. Prawie wszystkie budynki na wyspie są stosunkowo nowe: w 2004 r. Potężne tsunami zniszczyło większość budynków Maafushi. Dziś wyspa jest zbudowana z tanich pensjonatów, w których zatrzymują się oszczędni turyści.

Na wyspie Maafushi, jak na większości Malediwów, nie ma atrakcje : ani architektoniczne, ani historyczne. Jest popularny ze względu na tanie mieszkania i bliskość Male w stosunku do innych wysp Malediwów. Na Maafushi znajduje się wiele sklepów, kawiarni i restauracji, hoteli dowolnej gwiazdy, a nawet więzienia (w południowej części wyspy).

Пейзажи Маафуши

Klimat Maafushi

Wyspa znajduje się w strefie podrównikowego klimatu monsunowego. Tutaj jest gorąco przez cały rok: temperatura powietrza waha się w przedziale + 27 ... + 34 ° С. Pory roku są podzielone na suche i mokre. W okresie od maja do października dominują monsuny, często występują silne wiatry, a sporadyczne ulewne deszcze wypadają.

Największy napływ turystów występuje w kalendarzowych miesiącach zimowych. Opalenizna w tym czasie jest najbardziej złota i długa. Ulubionym czasem dla nurków jest kwiecień i listopad. W tych miesiącach morze wokół wyspy-kurortu Maafushi jest najbardziej przejrzyste. W zależności od pory roku woda ogrzewa się do + 25 ... + 27 ° С.

Погода в Маафуши

Cechy kultury w Maafushi

Planujesz swoje wakacje na Malediwach na Maafushi, należy zauważyć, że na wyspie nie ma barów, klubów nocnych i dyskotek. Miejscowa ludność to muzułmanie i taka rozrywka nie jest tu mile widziana.

Muzułmanin tradycje w tej dziedzinie czczą bardziej niż inni wyspy archipelagu . Na początku 2000 roku Maafushi zabroniła kobietom noszenia jasnych i kolorowych ubrań. Oczywiście nie dotyczy to turystów odwiedzających, ale wybór lokalnej ludności musi być respektowany. Kobiety nie mogą się rozebrać na strój kąpielowy: łokcie i kolana powinny być przykryte ubraniami. Opalanie topless jest surowo zabronione.

Rozrywka w Maafushi

Oprócz leniwego i klasycznego wypoczynku wodnego, kontemplacji niekończących się pięknych krajobrazów i jasnych gwiazd, Maafushi nie ma rozrywki jako takiej.

Możesz wybrać się na wycieczkę do najbliższego z Maafushi ośrodki wyspiarskie : Fihaalhohi Island Resort, Fun Island Resort, Anantara Digu Resort & Spa, Biyaadhoo Island Resort i Holiday Inn Kandooma.

Развлечения в Маафуши

Warto również zwrócić uwagę na możliwość wyjścia na otwarte morze, aby popływać z delfinami lub zanurzyć się w siedlisku akuta i manta. Będziesz cieszyć się niezapomnianą przyjemnością podróży na rafę koralową. Są tu gigantyczne skorupiaki, a także wiele małych kolorowych ryb. Wyposażenie wydawane w hotelu podczas podróży.

Fani połowów powinni próbować noc lub dzień wędkarstwo na wybór: z łodzi, wybrzeża lub polowanie na ryby głębinowe. Masz szansę złapać miecznika, rekina, barakudę.

Маафуши - отмель

Plaże Maafushi

Jeśli nie jesteś uroczą plażą w hotelu, możesz poszukać leżaka w innym miejscu. Na wyspie Maafushi plaże bardzo gorszy od strefy przybrzeżnej sąsiednich wysp. Większość turystów ma tradycję opuszczania Maafushi na sąsiednie wyspy wycieczka opalać się i często spędzać tam cały dzień, wracając dopiero wieczorem. Koszt takiej usługi transferu i bilet na wejście na wyspę od 20 $. Na przykład, aby dostać się do wyspy-kurortu Adaaran Prestige Vadoo 5 *, na wycieczkę z Maafushi trzeba zapłacić 100 $ za osobę.

Linia brzegowa dla turystów do Maafushi nazywa się plaża Bikini. Geograficznie znajduje się pomiędzy hotelami White Shell Beach i Kani Beach. Dno jest płytkie, a woda zawsze czysta.

Пляжный отдых

Hotele Wyspa Maafushi

Do niedawna władze Malediwów nie zezwalały na otwarcie hotele na wyspie Maafushi. Wszystkie budynki tutaj są nowe, nowoczesne, przytulne i wygodne. Możesz zarezerwować pokój lub domek w hotelach 2-4 * lub zamieszkać w tanim pensjonacie. Turyści najczęściej udzielają rekomendacji następującym instytucjom:

  • Arena Beach 4 *;
  • Bryza wodna 3 *;
  • Plaża WhiteShell 2 *.
Отели Маафуши

Można również zwrócić uwagę na pensjonatach Maafushi Velana Beach 4 * (plaża Velana) i Kurumba Villa 4 *, hotele Kaani Beach 4 *, Sun Tan Beach 3 * i Crystal Sands 3 *.

Вариант 3 звезды

Restauracje

Doświadczeni turyści zalecają odłożyć pewną kwotę na jedzenie w restauracjach i kawiarniach Maafushi. Na wyspie prawie wszystkie produkty, z wyjątkiem ryb, owoców morza i owoców, są importowane. To znacznie wpływa na cenę całego menu, więc lepiej nie mieć nadziei na niedrogi obiad, nawet w skromnej kawiarni.

Кухня Маафуши

Doświadczeni podróżnicy celebrują następujące zakłady:

  • Rakietowa kawiarnia jest najtańsza na wyspie. Zakres potraw jest mały i bardzo prosty, ale czek dla jednej osoby dorosłej wyniesie około 3-5 USD;
  • restauracja Arena Beach znajduje się na pierwszym piętrze hotelu o tej samej nazwie. Kolacja jest zorganizowana w formie "bufetu" kuchni azjatyckiej, indyjskiej i europejskiej. Jest to wygodna opcja dla tych, którzy nie chcą czekać na wolnych kelnerów. Kontrola dorosłych od 10 USD;
  • w Summer Villas znajdziecie podobny format obiadu z europejskich przysmaków i głównie lokalnych Kuchnia malediwska . Średnia stawka to 15-20 $ na osobę. Instytucja jest bardzo popularnym miejscem wśród wczasowiczów.
Рестораны

Na niektórych plażach wyspy Maafushi znajdują się kawiarnie i restauracje tuż nad wodą. Oprócz możliwości zjedzenia przekąski, można również uzyskać piękne widoki i krajobrazy, lekką morską bryzę na posiłek i stosunkowo szybką obsługę. Takie placówki są zawsze droższe: 20-30 USD za osobę. Musisz być przygotowany na fakt, że rachunek zawiera 8% podatku państwowego i 10% za obsługę Twojej osoby.

Маафуши - кафе на пляже

Jak dostać się do ośrodka Maafushi?

Istnieją dwie możliwości dojazdu z Male na wyspę Maafushi:

  1. Łódź motorowa. Jeśli wybrałeś transfer z Male na Maafushi podczas wyboru wycieczki, łódź czeka na Ciebie w odpowiednim czasie po przyjeździe. Ta usługa kosztuje około 150 USD.
  2. Prom płynie z Male na wyspę Maafushi. Wybór najbardziej popularnego widoku publicznego transportu , musisz wiedzieć, że promy odlatują z terminalu promowego Villingili w Male. Łatwiej jest dostać się do przystani taksówką. Czas przejścia wynosi około 2 godzin, cena biletu to 2-3 dolary.

Harmonogram promów i łodzi można określić na portalu elektronicznym transportu na Malediwach iw tym samym miejscu niezależnie zarezerwować i zapłacić za bilet. Kupując bilety lotnicze wcześniej Międzynarodowy port lotniczy Male należy pamiętać, że transport morski na wyspę Maafushi jest zamknięty w piątki. Aby uniknąć pytania, jak dostać się na lotnisko Maafushi z lotniska po przyjeździe, wiedz, że w piątek możesz dostać się na wyspę tylko prywatną łodzią.

Паром до Маафуши