Dr Michaił Alekseevich Gavrilov jest lekarzem-psychoterapeutą, dietetykiem i autorem unikalnej metody odchudzania. Jego osobliwość polega na zintegrowanym podejściu do problemu utraty wagi. To nie tylko zmiana diety, to także praca nad sobą przy pomocy różnych treningów psychologicznych, a także ćwiczeń fizycznych. Utrata masy ciała według Gawriłowa nie zawiera zakazów żywieniowych, nie jest dietą, jest zmianą w postrzeganiu świata i sposób życia . Główną zasadą tej metody nie jest walka z samym sobą, ale z tłuszczem. Ponadto musisz kochać siebie, nie czekając, aż ciało znajdzie pożądane formy. Tylko kochając i akceptując siebie, swoją indywidualność, możesz walczyć z nadwagą.

Metoda utraty wagi dr Gavrilova - 3 etapy

1. Diagnostyka . Obejmuje diagnozę fizyczną i psychologiczną. Pierwsza obejmuje badanie krwi, ultradźwięki niektórych narządów wewnętrznych (pęcherzyk żółciowy, wątroba, nerki, serce), pomiar parametrów ciała (antropometria) i analizę składu ciała. Odbywa się to w celu uniknięcia problemów zdrowotnych i prawidłowo organizuje, z medycznego punktu widzenia, proces utraty wagi. Drugi jest niezbędny do ustalenia przyczyny przekroczenia kilogramów. Ostatecznie, według statystyk, tylko 10% nadwagi jest spowodowane problemami fizjologicznymi, pozostałe 90% jest, jako niefortunne, przejadaniem się. Ale przecież przejadanie się nie kojarzy się z głodem, ale z apetytem, ​​który z kolei składa się z naszych nie żyjących emocji, niespełnionych aspiracji. I tylko realizując się emocjonalnie i psychicznie, możesz osiągnąć swój cel - stać się szczupłym i zdrowym.

2. Kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych . Tj. zmiana nawyków żywieniowych (w jakiś sposób: dla firmy, z podniecenia i nudy). Obejmuje ustalanie celów - cel powinien być sformułowany tak jasno, jak to możliwe, w słowach, koniecznie pozytywny (nie powinno być żadnych cząstek) i co najważniejsze - poczuć to.

Przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia - metoda odchudzania Gavrilova nie zabrania stosowania niektórych produktów i nie akceptuje głód wręcz przeciwnie, jedzenie powinno być częste - co najmniej 4 razy dziennie i obejmować wysokiej jakości białka, tłuszcze i węglowodany.

Liczenie zawartości kalorii w żywności jest warunkiem koniecznym, ponieważ żadna metoda odchudzania, według metody Gavrilova, ani żadnej innej, nie może odchudzanie metodą Gawriłowa przynieść wyniki, jeśli ilość spożywanych kalorii będzie większa niż ich spożycie.

Prowadzenie dziennika żywienia - pomoże w analizie nawyków żywieniowych, a ostatecznie dojdzie do następnego punktu.

Pozbycie się uzależnienia od jedzenia.

3. Zapisywanie wyniku . Niestety, najtrudniejszym punktem w metodzie odchudzania jest MA Gavrilov, podobnie jak w innych i wszystkich innych metodach. Wszakże bez względu na to, jak cudowna jest ta metoda, bez względu na to, jak kompetentni są specjaliści, ostateczny wynik zawsze zależy od woli i chęci pacjenta, i mają tendencję do kurczenia się w czasie.