Często samotni ludzie cierpią z powodu nadwagi, a wszystko dlatego, że rekompensują brak komunikacji z pysznym jedzeniem. Jest wielu takich ludzi i każdego dnia problem ten staje się coraz bardziej globalny.

Dlaczego tak się dzieje?

Kiedy w stresującej sytuacji nie wyraża emocji, wówczas hormony stresu: adrenalina, norepinefryna i kortyzol, przyczyniają się do ciągłego odczuwania smutku i niepokoju. Człowiek zaczyna wypełniać pustkę w duszy papierosami, alkoholem i wysokokalorycznym jedzeniem. Większość, zamiast zacząć komunikować się z innymi, szuka wsparcia w lodówce.

Zostało udowodnione naukowo, że osoby samotne znajdują nowe nawyki żywieniowe. W rezultacie żywność zaczyna przynosić nie tylko przyjemność fizjologiczną, ale także psychologiczną. Faktem jest, że podczas posiłku w ciele powstają endofryny, które w dosłownym znaczeniu tego słowa wpływają na dobry nastrój. Dlatego pyszne jedzenie jest w rzeczywistości nagrodą i zachętą.

Z psychologicznego punktu widzenia proces przejadania się wyjaśnia się następująco: z pomocą pożywienia osoba po prostu stwierdza siebie. Proces wchłaniania pokarmu, żucia i trawienia jest rodzajem przewagi, zwycięstwa nad przeciwnikiem.

Dla wielu kobiet nadwaga odgrywa rolę tarczy przed światem zewnętrznym. Czasami, aby uchronić się przed innymi ludźmi, kobieta stara się nie być atrakcyjna i zaczyna jeść.

Może czas się zmienić?

Jeśli jesteś zmęczony takim życiem i postanowiłeś nauczyć się cieszyć nie tylko jedzeniem, ale także komunikowanie się z innymi ludźmi, czas wydostać się z powłoki. Aby odnieść sukces, wystarczy wykonać kilka kroków:

  1. Najpierw musisz wyjść z domu i iść na spacer. Idź do centrum fitness, tańcz lub innych. sekcje, tam na pewno znajdziesz nowe ikony.
  2. Najlepiej spotkać się w barach, w których ludzie są najbardziej skłonni do komunikowania się. Tylko nie spodziewaj się, że się do ciebie zbliżysz, naucz się samemu zrobić pierwszy krok.
  3. Jeśli boisz się prawdziwej komunikacji, zacznij od sieci społecznościowych. Tam nikt cię nie zobaczy i będzie mnóstwo czasu na przemyślenie odpowiedzi lub pytań.
  4. Może czas przypomnieć sobie starych znajomych i wznowić kontakty. Odnawianie przeszłości jest znacznie łatwiejsze niż rozpoczęcie czegoś nowego.
  5. Możesz dostać pracę społeczną, tam na pewno będziesz miał okazję znaleźć rozmówcę.
  6. Czas zmienić się nie tylko na zewnątrz, ale także wewnętrznie. W czasie spędzonym w sam , na pewno zyskałeś kilka dodatkowych kilogramów, więc aby zacząć nowe życie, musisz się ich pozbyć. Zarejestruj się na siłowni i zacznij dobrze jeść, a po chwili staniesz się szczupły i piękny.
  7. Możesz mieć zwierzaka i lepiej, jeśli jest to pies. Poza faktem, że uratuje cię ona od samotności, z pewnością będziesz musiał pójść z nią na spacer, a tam będziesz mógł spotkać innych właścicieli, jak łączy wspólna lekcja.
  8. Najważniejszą rzeczą jest nauczyć się kochać i akceptować siebie takim, jaki jesteś. Samotność i przejadanie się1 W psychologii, feng shui i innych naukach mówi się, że ludzie, którzy nie lubią siebie, są nieszczęśliwi.
  9. Daj ludziom możliwość pokazania swoich emocji, nie musisz ukrywać się za dodatkowymi kilogramami. Dobry człowiek kocha nie wygląd, ale duchowe piękno.

Jeśli zrozumiesz, że jedzenie nie jest najlepszym przyjacielem i rozmówcą - w porządku, to pierwszy krok do nowego życia. Jedzenie jest potrzebne, aby otrzymać energię na całe życie, ale nie więcej. Nie róbcie z tego fetyszu ani sensu życia. Jest wiele innych wspaniałych rzeczy i ludzi na świecie, które dadzą ci żywe emocje, których nie da się porównać z ciastem.