Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że kiedykolwiek schudniesz na chwastach? Jeśli nie, to możesz pocieszać się myślą, że ta utrata wagi odbędzie się nie tylko na chwastów, ale na trawie uzdrawiającej. Wszystko to dotyczy mniszka lekarskiego - banalnej, pospolitej, zwyczajnej rośliny o niemal dowolnej szerokości geograficznej.

Dlaczego używamy mniszka lekarskiego do odchudzania?

Oczywiście stosowanie dmuchawca do utraty wagi, oczywiście, jest jego skład:

  • prowitamina A;
  • witaminy E, C, PP, B;
  • żelazo, mangan, wapń, potas bor, miedź;
  • gorzkie glikozydy;
  • guma;
  • substancje żywiczne.

Trzeba przyjrzeć się potasowi - to on powoduje jedną z głównych właściwości mniszka lekarskiego, który jest niezwykle korzystny dla utraty wagi, a mniszek lekarski służy do odchudzania, ponieważ ze względu na potas ma działanie moczopędne. Tak więc, w postaci obrzęku, możesz stracić kilka dodatkowych kilogramów. Ale są też inne diuretyki. To prawda, że ​​wszystkie inne moczopędne rośliny lub preparaty nie mają tak dużo potasu jak mniszek lekarski. Dlatego, w wyniku takiej utraty wagi, Twój osobisty zapas potasu jest również wypłukiwany i uzyskuje się rzeczywisty deficyt.

Ale to nie wszystko. Dandelion jest znany ze swoich właściwości żółciopędnych. Dlatego jest bardzo przydatna do normalizacji i regeneracji całego przewodu żołądkowo-jelitowego, zwłaszcza wątroby. Mniszek odbiór wyświetla szkodliwe cholesterol i przyspiesza trawienie, co, oczywiście, pomaga tylko w utracie wagi.

właściwości mniszka lekarskiego Odbiór dmuchawca

Najczęściej do odchudzania używa się korzeni mniszka lekarskiego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że korzenie są znacznie częściej sprzedawane w aptekach, a także że są łatwe do przygotowania się na zimę.

Liście i łodygi są równie przydatne, ponieważ zawierają leczniczą gorycz. Latem wygodniejsze i mądrzejsze jest przyjmowanie świeżych zielonych pędów, w zimie - suszonych korzeni.

Jeśli warzysz herbatę ze świeżych liści, trzymaj je przez 20 minut w słonej wodzie - to nieznacznie zmniejsza gorzki smak, który czasami sprawia, że ​​napój mleczny jest nie do zniesienia.