W końcu główna intryga ceremonii wręczenia Oscara-2016 została zniszczona: Leonardo DiCaprio , jeden z najlepiej zarabiających aktorów w Hollywood, wciąż ma swoją pierwszą statuetkę American Film Academy w tym roku. Serdecznie gratulujemy temu utalentowanemu aktorowi zasłużonej nagrody i życzymy mu dalszych sukcesów w branży zawodowej.

Prawo Leonardo DiCaprio do nagrody Oscara-2016

Leonardo DiCaprio był powszechnie znany z udziału w tak dużych filmach jak "Titanic", "Wilk z ulicy Will", "The Great Gatsby", "Aviator" i wielu innych. Jego talent aktorski od dawna nie budzi wątpliwości. Jednak do tego roku znaczące osiągnięcia aktora nie zostały wyróżnione główną nagrodą amerykańskiego filmu, co oczywiście zaciemniło radość z zawodowych zwycięstw zarówno samego Leonardo DiCaprio, jak i jego wielu wielbicieli. Oczekiwano triumfu sprawiedliwości, że niemal natychmiast po wstępnym ogłoszeniu nominowanych pojawił się w sieci film komiksowy, w którym Leonardo DiCaprio otrzymał długo oczekiwany Oscar 2016, ale aktor budzi się oblany zimną wodą. I choć film był tylko niewinnym wiecem, pomógł zrealizować marzenie milionów: Leonardo DiCaprio zdobył najwyższą nagrodę w nominacji "Najlepszy aktor" za udział w filmie "Ocalony" w reżyserii Alejadro Gonzáleza Inarritu. Film okazał się naprawdę kultowy i został zaprezentowany w tym roku w 12 kluczowych nominacjach. Film opowiada o sile ludzkiego uczucia, które może dać impuls do pokonania wielu. W tym przypadku mówimy o pragnieniu zemsty, które ze względu na swój cel pomogło bohaterowi przetrwać w trudnych warunkach dzikiej przyrody. Jednak pod koniec tej niesamowitej opowieści bohater Leonardo DiCaprio pozostawia rannego wroga wolą Bożej sprawiedliwości i zdarza się to po pewnym czasie. Morderca zostaje pokonany, a bohater zanurzony jest w świecie wiecznego spoczynku i pokory.

Leonardo DiCaprio podczas ceremonii Oscara-2016

W tym roku Leonardo DiCaprio był jednym z pięciu nominowanych do statuetki Oskara-2016 za najlepszą rolę męską. Wśród innych pretendentów do zwycięstwa zostali nazwani utalentowani aktorzy filmowi. Matt Damon , Brian Cranston, Michael Fassbender i Eddie Redmayne. Im bardziej przyjemny okazał się pierwszy, ominąwszy w finałowych, godnych rywali. W ten doniosły wieczór, po otrzymaniu cennej statuetki, Leonardo DiCaprio wypowiedział słowa wdzięczności dla zespołu, który stworzył niesamowity film, oraz dla wszystkich, którzy długo wspierali aktora. Później, w jednym z wywiadów, Leonardo DiCaprio szczerze przyznał, że zawdzięczał swój sukces przede wszystkim swoim rodzicom. Pomogły mu pokonać wiele przeszkód na drodze do cennego celu. Ale nieporównywalnie więcej wsparcia, jak przyznał sam aktor, zapewnił mu jego matka. Według Leonardo DiCaprio, podczas całej ścieżki zawodowej, jego matka pomogła mu zdobyć zaufanie, kiedy tylko było potrzebne. Dlatego dla aktora szczególnie ważna była jej obecność w momencie otrzymania Oscara. Nie jest tajemnicą, że Leonardo DiCaprio pojawił się na czerwonym dywanie po raz piąty z rzędu w towarzystwie matki, a ceremonia wręczenia Oscara-2016 nie jest wyjątkiem. Po raz kolejny przypomniał wszystkim, jak ważna jest obecność i wsparcie rodziców w naszym życiu. Leonardo DiCaprio podkreślił również duże znaczenie faktu, że otrzymał nagrodę za film "Survivor".

Czytaj także
  • Uściski Camila Morrone i Leonardo DiCaprio na imprezie karnawałowej Coachella Neon
  • Timothy Shalame: "Jak" chłopiec z brzoskwiniami "przeżywa falę chwały
  • 24 gwiazdki-brudny, z którego pachnie nieprzyjemnie

Według aktora ta praca jest prawdziwym odbiciem tego, co widzi w karierze.

Леонардо Ди Каприо в фильме Титаник Леонардо Ди Каприо в фильме Авиатор Леонардо Ди Каприо в фильме Великий Гэтсби
Леонардо Ди Каприо в фильме Волк с Уолл-СтритЛеонардо Ди Каприо в фильме ВыжившийЛеонардо Ди Каприо появился на красной дорожке в сопровождении мамы
С заветной статуэткойЛеонардо Ди Каприо произносит речь на церемонии Оскар 2016Леонардо Ди Каприо на церемонии Оскар 2016