Khichyn to narodowy i popularny do dziś danie ludów północnokaukaskich - Karachai i Bałkańczyków. Te płaskie ciastka są świątecznym daniem, które dominuje na każdym stole kaukaskim, a hostessy przygotowują pieczone ser z serem , z ziemniakami, twarogiem, zieleniną, ale każda uczta bez czucia z mięsem jest uważana za nie do pomyślenia.

Dzisiaj będziemy małą kaukaską hostessą i spróbujemy ugotować khichiny z mięsem

.

Khychyny z mięsem - przepis

Istnieje kilka subtelności w gotowaniu Khychyn, zarówno technologicznych, jak i czysto narodowych. Zacznijmy od głównego testu: ciasto na hutchiny zrobione jest z kwaśnego mleka, ayranu lub kefiru, dlatego gotowe ciasta są bardzo delikatne i przewiewne. Soda dodaje do ciasta jeszcze większą "puszystość", ale tradycyjna receptura go nie obejmuje. Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjny przepis jest niezwykle minimalistyczny i składa się tylko z ciepłych fermentowanych produktów mlecznych, mąki, soli i jaj, więc nie powinno być żadnych problemów z ciastem.

Zwracamy się do farszu, możesz wybrać go do gustu, idealną mieszankę wieprzowiny i wołowiny, ale tradycyjną jagnięcinę, bez wątpienia, oprócz konkurencji. Nadzienie mięsne na hutchiny miesza się z dużą ilością zieleni, można również dodać trochę cebuli i czosnku, ale znowu nie bądźcie gorliwi, jeśli zdecydujecie się na autentyczne danie.

Karaczajscy khichiny z mięsem różnią się od bałkańskiego, ponieważ karaczaje i tortille toczą się gęsto i smażą w większej ilości masła, dlatego ich tradycyjna receptura zależy od twoich preferencji.

Składniki:

Do testu:

 • airan - 500 ml;
 • jajko - 1 szt .;
 • masło - 50 g;
 • mąka - 800 g;
 • sól - 1 łyżka. łyżka.

Do wypełnienia:

 • mielona wołowina - 500 g;
 • cebula - 1 szt .;
 • czosnek - 1 ząbek;
 • sól, pieprz - do smaku;
 • pietruszka, kolendrę - ½ pęczka;
 • masło do smarowania.

Gotowanie

Rozpocznijmy gotowanie ciasta z ciasta: mieszaj jajko o temperaturze pokojowej z jajkiem i solą, dodaj roztopione masło i stopniowo wlej mąkę do mikstury. Najpierw zagnieść ciasto widelcem, a gdy zgęstnieje, przystąpić do ugniatania rękami. Zastaw smacznej hutchiny to dobrze zagniecione ciasto, więc bez pośpiechu, bardzo ostrożnie, ciasto zagniataj przez 10-15 minut, od czasu do czasu rzucając je na stół. Rozłóż jednorodne ciasto w kulkę i przykryj ręcznikiem, odstaw na około pół godziny.

W międzyczasie przygotowujemy nadzienie: zmieszaj gotowe mięso mielone z posiekanym ząbkiem czosnku i cebuli, nie oszczędzając surowca, dodajemy grubo pokrojone warzywa, doprawiamy mielone mięso i zwijamy je w małe kulki jak klopsiki.

Wypiekane ciasto jest również dzielone na kawałki i zwijane w kulki o nieco większej średnicy niż nasze "klopsiki". Lekko rozprowadź każdą kulkę ciasta dłonią i rozłóż porcję mięsa mielonego na środku, uszczypnij w rogach ciasta u góry, aby zmielone mięso zostało całkowicie pokryte ciastem. Teraz kulka ciasta z nadzieniem powinna być zwinięta w ciasto, którego średnica nie powinna przekraczać średnicy patelni, na której będzie ona pieczona. Możesz toczyć za pomocą wałka lub delikatnie rozciągając ciasto dłońmi. Khychin z przepisem mięsa Jeśli ciasto się zepsuje - w porządku, posyp mąkę i dalej kształtuj przyszłe jedzenie.

Teraz khychiny muszą się smażyć, bo na patelni utopić dużą ilość masła i włożyć ciasto. Smażyć każdy khichin po obu stronach do złotego koloru. Nic dziwnego, jeśli ciasto się nadmuchuje podczas procesu smażenia - przebij je widelcem lub nożem, aby uzyskać ujście nagromadzonej pary i kontynuować gotowanie.

Złotą kichlinę z mięsem dodatkowo posmaruj masłem, w razie potrzeby posyp je ziołami i podawaj na stół. Cóż, jeśli ty i twoja rodzina na ogół uwielbiasz pyszne niesłodzone ciasto, to ci się spodoba i cud przepisu .