Chichyny to narodowa potrawa narodów Północnego Kaukazu, to płaski placek z mięsem i zieleniną, ziemniakami i serem. Żadna uczta nie jest kompletna bez czucia. Uważano, że najwyższa gościnność zaprosiła gości na ten poczęstunek W tym artykule pokażemy, jak gotować ser z kichinami.

Khychin z serem - przepis

Składniki:

Do testu:

 • mąka - 3 filiżanki;
 • zmiękczone masło - 20 g;
 • kefir - 250 ml;
 • soda - 1 łyżeczka;
 • sól - szczypta.

Do wypełnienia:

 • Suluguni - 600 g;
 • czosnek, zielenie - do smaku.

Gotowanie

Gotowanie kichinov zaczyna się od wyrabiania ciasta: wlej kefir do soku, następnie przesiej mąkę i sól, masło i ugniataj. Ciasto powinno być miękkie i elastyczne. Następnie przykryj folię i wstaw do lodówki na około pół godziny.

W międzyczasie przygotowujemy nadzienie: pomiń ser przez maszynę do mielenia mięsa lub zetrzyj go, następnie dodaj czosnek, przepuść przez prasę i posiekane warzywa, wszystko dobrze wymieszaj. Formujemy kulki o średnicy około 5 cm od nadzienia, teraz dzielimy ciasto na tyle sztuk, ile jest kule nadzienia. Z ciasta robimy płaski placek, kładziemy nadzienie na środku, podnosimy brzegi ciasta, układamy je i ściskamy. A następnie toczyć powstałe ciasto wałkiem do grubości około 5 mm. Smażymy khichinę z serem i ziołami na gorącej patelni bez oleju po każdej stronie przez 3-4 minuty. Flapjacks, z reguły, zaczynają nadmuchać na patelni, to nie powinno być dozwolone, w tym momencie ciasto powinno być odwrócone i przebito delikatnie nożem w kilku miejscach, aby powietrze mogło uciec. Gotowe ciasteczka układane są na talerzu i smarowane roztopionym masłem.

W ten sam sposób możesz zrobić khichiny z serem, możesz użyć "Eden" lub "rosyjskiego" serów.

Jak zrobić khichiny z serem i ziemniakami?

Składniki:

Do testu:

 • mąka - 600 g;
 • kefir - 400 g;
 • jaja - 1 szt .;
 • sól - szczypta;
 • zmiękczone masło - 1 łyżka. łyżka.

Do wypełnienia:

 • Ser Adyghe - 0,5 kg;
 • ziemniak - 500 g

Do smarowania:

 • masło - 150 g

Gotowanie

Z przesianej mąki, kefiru, jajek, masła i soli wyrabiamy ciasto. Powinien być nieco bardziej miękki w konsystencji niż pierogi. Przykryj ją serwetką i włóż do lodówki. W międzyczasie przygotowujemy nadzienie: pomijamy ziemniaki i ser przez maszynę do mielenia mięsa, solimy do smaku i formujemy kulki o średnicy 6-7 cm, lepiej robić to mokrymi rękoma, aby nadzienie się nie kleiło. Teraz wyjmujemy ciasto, formujemy z nim podłużną linę i kroimy na tak wiele kawałków jak kulki nadzienia. Rozwałkować kółko ciasta do średnicy około 10 cm, włożyć farsz w środek, unieść brzegi ciasta i połączyć je od góry, okazuje się jak worek, można odciąć górną część worka. Teraz zaczynamy delikatnie rozrzucać każdą kęs. Powinno to zrobić ciasto o grubości około 4-5 mm. Konieczne jest staranie się rozwinąć, aby wypełnienie było równomiernie rozmieszczone wewnątrz każdego Xychina.

Układamy płaskie placki na rozgrzanej, suchej patelni. Kiedy zaczęła napełniać, delikatnie przewróć na drugą stronę i wypuść parę, przebijając w kilku miejscach nożem. Kiedy khichin zaczerwieni się po obu stronach, przesuń go do naczynia i posmaruj masłem. Robimy to samo z resztą ciasta. To wszystko, kichina z serem i ziemniakami są gotowe. gotowanie Natychmiast muszą być podawane przy stole, gdy są gorące.

Tradycyjnie cały stos Khichinów jest pocięty na 4 części, stąd nazwa - w tłumaczeniu z bałkańskiego "khych" - krzyż.

Jako nadzienie można również użyć mięsa mielonego z cebulą, ziemniakami z grzybami i serem. Możesz podawać khichiny po prostu z kwaśną śmietaną lub zrobić sos z kwaśnej śmietany, zieleni, pieprzu i przypraw. Jeśli chcesz spróbować innych potraw z Północnego Kaukazu, sugerujemy, żebyś spojrzał Osetyjski przepis na ciasto . Cóż, jeśli lubisz bardziej znane potrawy, przeczytaj nasz artykuł na ten temat serowe chebureks .