Owsianka Hercules - Znajomy, tradycyjny danie śniadaniowe. Owsianka zawiera wiele cennych białek roślinnych i tłuszczów, co oznacza, że ​​płatki mają wysoką wartość energetyczną. Ponadto zboża zawierają gluten, witaminy z grupy B, PP, E, sole wapnia, fosforu, żelaza i magnezu, błonnik. Owsianka dobrze adsorbuje sole metali ciężkich i ma wysoką całkowitą wartość odżywczą. Białka zawarte w owsie zawierają wszystkie aminokwasy i są dobrze przyswajane przez organizm.

Zalety owsianki na wodzie od dawna są udowodnione przez lekarzy i dietetyków. Owsianka owsiana jest zalecana jako pokarm dietetyczny dla chorób wątroby, miażdżycy, cukrzycy i po prostu jako zdrowe, pożywne i pożywne śniadanie, ponieważ jest dobre dla przewodu żołądkowo-jelitowego. Ows, dzięki wysokiej zawartości błonnika doskonale oczyszcza jelita ze zgromadzonych żużli. Jedna porcja płatków owsianych zawiera jedną czwartą dziennej dawki błonnika. Ponadto, płatki owsiane są przydatne w zapobieganiu chorobom serca i obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Z wszystkimi innymi zaletami, Herkulesa owsianka na wodzie, jest inny plus - przepis na gotowanie to danie jest w stanie opanować nawet dziecko.

Owsianka Hercules na wodzie

Składniki:

  • płatki owsiane "Hercules" - 1 szklanka;
  • woda - 2 filiżanki;
  • suszone owoce, miód, świeże lub mrożone owoce - do smaku;
  • sól - do smaku.

Gotowanie

Wlać płatki do garnka, zalać płatki przegotowaną wodą, wymieszać, dodać trochę soli, pozostawić do spęcznienia na 2-3 minuty. Następnie umieść patelnię na małym ogniu i doprowadzaj do wrzenia, wyłącz ogień. Oddaj owsiankę do ostygnięcia, zamieszaj. Po 2 minutach owsianka gęstnieje. W owsiance można dodać suszone morele, rodzynki, suszone śliwki, miód, świeże jagody lub owoce.

Hercules owsianka na wodzie w mikrofalówce

Przy pomocy mikrofalowego pysznego Herkulesa owsianka owsianka na przepis na wodę owsianka na wodzie może być gotowane jeszcze szybciej.

Składniki:

  • płatki owsiane - 2-4 art. łyżki;
  • przegotowana woda - 1 szklanka;
  • sól, cukier - do smaku.

Gotowanie

Napełnij płatki wrzącą wodą, dodaj cukier i sól. Woda powinna pokrywać płatki o około centymetr. Umieść miskę owsianki w kuchence mikrofalowej na 3 minuty z pełną mocą. Wycieramy owsiankę, miksujemy, odstawiamy na kolejne 3-4 minuty. Dodaj suszone owoce, orzechy, miód lub jagody.