Dzisiaj wielu ludzi wie, że chaczapuri to ciasto z farszem z sera lub twarogu, przygotowane według określonej technologii. Na przykład Adjar Chaczapuri lub po prostu Chaczapuri z serem . Ciasta Khachapuri są wytwarzane zarówno z drożdży, jak i prostych, niekwaszonych, a także z ciasta francuskiego. Są chaczapuri otwarte i zamknięte, pieczone i smażone, z zielenią i innymi dodatkami lub po prostu z nadzieniem.

Jedną z najbardziej popularnych opcji jest chrupiące ciasto kakaowe, nie tylko dlatego, że są chrupiące, lekkie, kruche, ale również dlatego, że ciasto (w tym ciasto francuskie) można kupić w sklepie i znacznie uprościć proces przygotowywania chaczapuri z ciasta francuskiego.

Ciasto francuskie dla chaczapuri

Jeśli masz ochotę i czas, możesz sam gotować ciasto. To nie jest trudne i niezbyt długie.

Składniki:

 • mąka pszenna w / s -0,5 kg;
 • roztopione masło - 75 g;
 • masło, schłodzone - 300 g;
 • sól - 2 łyżeczki;
 • woda - 1 szklanka.

Gotowanie

Aby zrobić ciasto francuskie dla chaczapuri, przygotuj powierzchnię roboczą i przesiej mąkę. Umieść 300 g masła w pergaminie i uformuj kwadrat lub prostokąt. Ochłodzić wodę i stopione masło. Na wzgórzu z mąką uformuj rowek, wlej wodę i olej, dodaj sól. Wymieszaj szybko i ugniataj miękkie, elastyczne ciasto. Przykryj folią i pozostaw na 40 minut. Rozwałkuj ciasto, umieść schłodzone masło na środku, zwinąć w kopertę. Przeturlaj się na bok i toczyć ponownie. Chłodne ciasto francuskie na chaczapuri przez pół godziny. Powtórz procedurę 3-6 razy. Jeśli nie ma czasu, możesz ugotować chaczapuri z gotowego ciasta francuskiego.

Khachapuri z Suluguni

Ciasto francuskie khachapuri z suluguni to szybkie, pożywne i smaczne danie, które można przygotować na okazję i bez powodu.

Składniki:

 • ciasto drożdżowe - 0,5 kg;
 • Suluguni - 450-550 g;
 • masło - 50 g;
 • jajo kurze - 1 szt.;
 • zieleni - do smaku.

Gotowanie

Ciasto drożdżowe drożdżowe khachapuri przygotowuje się dość szybko, ale będzie wymagało czasu, aby udowodnić ciasto, rozważ to przy zaproszeniu gości. Rozmroź ciasto zgodnie z instrukcjami pakowania. Ciasto francuskie z drożdżami zwykle sprzedawane jest nie warstwowo, ale w brykietach. Musi być całkowicie rozmrożony, ale pozostać twardy, aby warstwy się nie mieszały. Ostrożnie rozwałkuj ciasto, pokrój w kwadraty o boku około 15 cm Przygotuj nadzienie: zetrzyj ser na grubej tarce. Jeśli chcesz, do nadzienia możesz dodać drobno posiekane warzywa, takie jak koper. Tam też dodać białko jaja. Wymieszać i rozłożyć nadzienie na cieście. Podnieś krawędzie kwadratów w górę i uszczypnij je. Połóż chaczapuri z ciasta drożdżowego na patelni, posmaruj masłem i odstaw na pół godziny. Nasmarować je żółtkiem i piec przez 20 minut w temperaturze 200 ° C.

Chaczapuri z serem i twarogiem

Lepiej jest gotować khachapuri z ciasta drożdżowego bez drożdży z serem i twarogiem. Twarogowy wybierać bardziej tłusto i serowo - sucho, a następnie nadzienie będzie szczególnie delikatne i pikantne.

Składniki:

 • warstwowe ciasto drożdżowe - 1 opakowanie;
 • biały ser - 200 g;
 • twarożek -200 g;
 • jajo kurze - 3 szt .;
 • zieleni - do smaku.

Gotowanie

Przygotuj nadzienie. ciasto francuskie khachapuri Do tego twarogu lepiej jest przetrzeć przez sito i zetrzeć ser na średniej tarce. Nie mieszaj składników z blenderem - specjalna konsystencja tego nadzienia nie zadziała. Do sera i sera dodać 2 jajka i, jeśli trzeba, posiekane warzywa. Bezdozherzhevoy ciasta francuskiego do odwilżania khachapuri zgodnie z instrukcjami. Obróć go, dostosowując warstwy do rozmiaru blachy do pieczenia. Jeśli rondel jest okrągły, wytnij krawędzie. Nasmarować olejem, podzielić nadzienie przez liczbę warstw ciasta minus 1 (jeśli masz 5 warstw ciasta, to nadzienie dzieli się na 4 części). Rozłóż na przemian ciasto i nadzienie tak, aby pierwsza i ostatnia warstwa były ciastem. Smaruj powierzchnię ubitym jajkiem i piecz przez pół godziny w temperaturze 180 stopni. Kiedy chaczapuri z ciasta francuskiego ostygną, pocięte porcjami.