Kenia - to piękny kraj pełen cudów. Ma wiele ciekawych miejsc, niesamowite atrakcje i wspaniała naturalna sceneria. Dla wielu turystów Kenia stała się najlepszą opcją na wakacje, dlatego codziennie przychodzi tu ponad 300 turystów z Europy. W tym artykule porozmawiamy o najważniejszej kwestii - bezpieczeństwie i zdrowiu w czasie wakacji, a raczej o tym, jakie szczepienia trzeba wykonać, aby podróżować do wspaniałych Kenia .

Kiedy powinienem się zaszczepić?

Przed dokonaniem wszystkich niezbędnych szczepień, należy skonsultować się z lekarzem, przynajmniej w celu wydania mu certyfikatu. Najważniejszą pierwszą procedurą powinien być test testowy niezbędnych szczepionek do reakcji alergicznych. Dlaczego? Wyjaśniamy. Co do zasady wybuch epidemii żółtej gorączki występuje bardzo rzadko w krajach Europy i WNP, więc niewielka dawka szczepionek może być dla Ciebie niebezpieczna (szczególnie dla dzieci). Zwykle takie zdarzenie ma miejsce 20-17 dni przed odlotem.

Jeśli po testowaniu szczepionki wszystko było w porządku z tobą i nie było żadnych odchyleń, to konieczne jest szczepienie 12-10 dni przed odlotem.

Jakie szczepienia są potrzebne?

Lista niezbędnych szczepień na wycieczkę do Kenii jest niewielka. Obejmuje następujące choroby:

  • błonica (typ DTP);
  • żółta gorączka;
  • zapalenie wątroby typu A i B;
  • poliomyelitis;
  • malaria;
  • wirus Ebola.

Pamiętaj, że szczepienia przed wyjazdem to nie tylko niezbędny proces przyjęcia do Kenii, ale także bardzo ważny krok w celu zachowania zdrowia. Konsekwencje infekcji są naprawdę śmiertelne.

Po szczepieniu otrzymasz odpowiednie zaświadczenie i zaświadczenie o szczepieniu. Dokumenty te są uważane za ważne przez 10 lat i stanowią ich ojczystą "przepustkę" nie tylko do Kenii, ale także do innych krajów afrykańskich.

Прививка ребенкуПрививочный сертификат