Jurong - park krajobrazowy w Singapur położony na zboczu wzgórza o tej samej nazwie, około pół godziny jazdy od Singapuru, największego wśród azjatyckich parków ptaków i jednego z największych na świecie. Ponad 9 tysięcy ptaków z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Europy (ponad 600 gatunków) znalazło tu schronienie. Dla każdego gatunku ptaków stworzono najbardziej komfortowe warunki egzystencji (np. Monsunowe prysznice są specjalnie zaaranżowane dla mieszkańców tropików, aby odwiedzający mogli obserwować sowy i inne ptaki, które są w nocy w trakcie swojej działalności, ich kojce są specjalnie wymieniane w dzień iw nocy ).

Park zajmuje 20 hektarów, a rocznie odwiedza go około miliona turystów. Główną cechą Parku Jurong jest stworzenie najbardziej komfortowego środowiska dla ptaków - bez ograniczeń w ruchu obudów; odwiedzający zdają się wpadać w naturalne środowisko ptaków, które, nawiasem mówiąc, można nie tylko obserwować - w przeciwieństwie do wielu podobnych, tutaj można je karmić. Teren parku odwiedza panorama - klimatyzowany pociąg jednotorowy, w którym podróż przez park będzie znacznie mniej męcząca niż spacery. Podróżuje po parku, długość trasy wynosi 1,7 km. Wewnątrz kabiny pociąg zatrzymuje się.

Strefy tematyczne

Tuż przy wejściu goście witani są przez różowe flamingi zamieszkujące jezioro. Cały park podzielony jest na strefy tematyczne. Największa pod względem liczby reprezentowanych gatunków to strefa "Ptaki Azji Południowo-Wschodniej": żyje tu 260 z 1000 istniejących gatunków tych ptaków. Jest to największy zbiór takich ptaków na świecie. Naturalnym siedliskiem takich ptaków jest dżungla i są one starannie odtwarzane wraz z temperaturą, wilgotnością, a nawet regularnymi tropikalnymi burzami.

"Penguin Beach" - strefa, w której żyją najróżniejsze gatunki rodziny pingwinów; jest ich około 200. Do ich dyspozycji są sztuczne stawy, kamienne groty, klify - w skrócie wszystko, co jest potrzebne (w tym potężne klimatyzatory do chłodzenia powietrza), tak aby pingwiny czuły się komfortowo.

"Pawilon z wodospadem" wyróżnia się bardzo wysokim dachem, a tutaj znajduje się także najwyższy na świecie wodospad stworzony ludzkimi rękami. W tej strefie żyją ptaki z Afryki, Azji i Ameryki Południowej - tylko około półtora tysiąca osobników. Niezwykła jest też obfitość egzotycznych roślin - jest ich około 10 tysięcy.

Jednym z najbardziej popularnych jest "Pawilon z papugami" , w którym ponad 110 gatunków papug, w tym głośniki (całkowita liczba - 6set), żyje w warunkach naturalnych. Pawilon zajmuje 3 tysiące m², a siatka, która ogranicza jego wysokość, jest rozciągnięta na poziomie dziesiątego piętra. Dwa razy dziennie odbywa się przedstawienie, podczas którego gadające papugi liczą do dziesięciu w różnych językach, gratulują urodzinom i wykonują inne polecenia swojego trenera.

Rajskie ptaki zawdzięczają swoją nazwę jasnemu, niezwykłemu upierzeniu. Na planecie znajduje się 45 gatunków, z których 5 można zobaczyć w pawilonie "Rajskie ptaki" . Osiągnięciem parku jest tu hodowla dwunastu pierwszych ptaków rajskich.

Podziwiaj kolibra i innych kolorowych mieszkańców lasów Ameryki Południowej w pawilonie "Treasure of the Jungle" .

Pawilon "World of Darkness" pokazuje gościom życie różnych nocnych ptaków - sów, kóz i innych. W pawilonie tym, jak wspomniano powyżej, wymienia się dzień i noc: aby turyści mogli obserwować ptaki podczas ich aktywności, w ciągu dnia zmierzch tworzy się za pomocą specjalnego systemu, a przy zmroku poza pawilonem zawiera światło, tworząc ptaki " rano. " Zobaczysz tutaj zarówno północne sowy polarne, jak i południowe - żółte sowy zamieszkujące lasy namorzynowe.

W pawilonie z głośną nazwą "Flightless Birds" można oglądać strusie, na "Swan Lake" ze specjalnego pokładu podziwiać łabędzie, łabędzie czarno-białe, aw "Zatoka Pelikanov" patrzeć na pelikany siedmiu gatunków, w tym kędzierzawy pelikan, który jest wymieniony w Czerwonej Księdze. Afrykańskie mokradła oferują zapoznanie się z ptakami tego kontynentu, w tym bocianami, a w kanale nad jeziorem, zwanym "Zatoką Rzeki", można oglądać żółwie, nurkując kaczki i inne ptaki wodne przez dużą szybę.

Pawilon "Toucans and Birds-Rhinoceroses" oferuje odwiedzającym 25 otwartych klatek o wysokości około 10 metrów, gdzie można zobaczyć południowoamerykańskie tukany i południowoazjatyckie ptaki nosorożców. Zbiór tych ptaków jest również jednym z największych na świecie.

парад пингвиновшоу птицфламинго встречают гостей
Zakupy

W parku można kupić koszulki i czapki z udziałem ptaków, które tu mieszkają, telefony komórkowe ze skrzydłami, a także miękkie zabawki w postaci ptaków i zwierząt. Jeden z sklepów z pamiątkami znajduje się w pobliżu wejścia do parku, a kolejne 4 - w samym parku. Niewiele ludzi wychodzi z parku bez pamiątek. Sklep przy wejściu prowadzi codziennie od 9-30 do 18-30, w "Parrot Pavilion" codziennie, od 9-00 do 17-00, oraz w pawilonie "afrykańskie mokradła" - codziennie od 9-30 do 17-30, w pobliżu pawilonu "At birds of Play" - od poniedziałku do piątku od 11.00 do 18.00, w weekendy, święta i ferie szkolne - od 9.00 do 18.00.

Jedzenie
  1. W parku Jurong można zjeść w kilku miejscach. Za pawilonem pingwinów, w pobliżu wyspy papug, działa kiosk Terrasa , w którym można zjeść kęs z makaronem, ryżem, indyjskimi potrawami wegetariańskimi. Jest kawiarnia otwarta codziennie od 8-30 do 18-00.
  2. W pobliżu "Pawilonu z papugami" znajduje się kawiarnia Lory Loft ; Jest otwarty codziennie od 9-30 do 17-30. Tutaj możesz spróbować różnych kanapek i lekkich przekąsek.
  3. W pobliżu "Jeziora Flamingo" znajduje się Songbird Terrace ; Czas lunchu - od 12.00 do 14.00. Podczas lunchu można zobaczyć pokaz ptaków "Lunch z papugami", który rozpoczyna się od 13.00 i trwa 30 minut.
  4. Cafe Hawk znajduje się w pobliżu wejścia do parku. W atmosferze sokolnictwa można spróbować tradycyjnych potraw z Singapuru od 8-30 w dni powszednie i od 8.00 w weekendy i święta, koniec kawiarni o 18:00.
  5. Lodziarnia w pobliżu Birds of Play jest otwarta dla zwiedzających od 11.00 do 5-30 w dni powszednie; w weekendy, święta i święta otwiera się 2 godziny wcześniej, o godz. 9.00.
  6. Cafe Bongo Burgers znajduje się również przy wejściu. Rozpoczyna pracę o 10-00 w dni powszednie i o 8-30 w weekendy i święta, a kończy o 18.00. Tutaj można zjeść hamburgera, frytki i inne dania kuchni amerykańskiej i europejskiej, ale w otoczeniu afrykańskich artefaktów.

Ponadto można świętować jubileusz lub inne wakacje z wykwintnym obiadem z pingwinami. Musisz zamówić bankiet z góry, minimalna liczba osób - 30, maksymalna - 50, czas bankietu - od 19-00 do 22-00. Obecność ptaków "ubranych" w "smokingi" nadaje obiadowi bezprecedensową powagę. Najpierw ty i twoi goście dostaniecie koktajl w "Afrykańskich Mokradłach", a następnie udacie się na plażę Penguins, gdzie stoły będą układane na tle 30-metrowych klifów.

Jak dostać się do parku i ile to będzie kosztować, aby odwiedzić?

Park Jurong Bird, jak wspomniano powyżej, działa codziennie. Możesz do niego dotrzeć w wynajęty samochód lub na transport publiczny : autobusem numer 194 lub 251 lub przez metro (idź do stacji Boon Lay), gdzie powinieneś iść lub podjechać autobusami tych samych tras.

Jeśli planujesz wakacje z dziećmi , koniecznie odwiedź park Jurong. Koszt biletu dla dorosłych wynosi 18 euro, dzieci (do 12 lat) - 13 lat, dzieci w wieku poniżej 3 lat odwiedzają park za darmo.

аллеи паркапавильон с водопадомпанорэйл