"Foutain of Wealth" to fascynujący tytuł jednego z największych fontanny na świecie , który, nawiasem mówiąc, został nagrany nawet w Księdze Rekordów Guinessa. Fontanna bogactwa została otwarta w 1995 roku w pobliżu Esplanady - jeden z najpiękniejszych teatrów w Azji, w rozległym handlowym centrum Suntec City (Suntec City). Tak niezwykła nazwa kojarzona jest z zabobonami Singapuru i rodzajem rytuału związanego z fontanną. Mieszkańcy Singapur wierzyć, że osoba, która upuszcza prawą rękę do małej fontanny, podczas gdy duża jest wyłączona, i chce pragnienia finansowego dobrobytu i dobrobytu, omijając fontannę trzy razy w lewo, zapewnione jest szczęście, bogactwo i dobrobyt.

Cechy struktury

Konstrukcja fontanny składa się z brązowego pierścienia (długość jego obwodu wynosi 66 m), który z kolei spoczywa na czterech nachylonych kolumnach. Ten projekt uosabia mandalę (wszechświat) i symbolizuje harmonię i równość wszystkich ras i religii Singapuru, a także jedność i pokój.

Brązowy powód został wybrany głównym materiałem. Jest to związane z wiarą w harmonię elementów i elementów. Tak więc na Wschodzie ludzie wierzą, że właściwe połączenie energii wody i metalu przyczynia się do sukcesu (w naszym przypadku jest to połączenie wody i brązu). Niezwykłą cechą tej atrakcji jest również fakt, że z górnego pierścienia strumienie wody są odrzucane, a nie w górę, a woda gromadzona jest w centrum.

Fontanna jest podzielona na dwie części: górną i dolną. Niższy z kolei jest znacznie mniejszy niż górny i można do niego podejść dopiero po wyłączeniu fontanny.

O której godzinie lepiej odwiedzić Fontannę Bogactwa?

Odwiedzający mogą wejść do fontanny w małych grupach, aby uniknąć tłumienia. Fontanna Bogactwa jest wyłączana trzy razy dziennie, ale w jej centrum mała fontanna bije z małym strumieniem, dzięki niej spełnione są życzenia i prośby o pomyślność: 9.00 - 11.00, 14.30-18.00, 19.00-19.45.

Ma to na celu zapewnienie, że turyści i osoby odwiedzające Santec City zbierają wodę, przyczyniając się do dobrobytu i wzbogacenia. Każdego wieczoru przy fontannie układają się niesamowicie pokaz laserowy , a także różne występy muzyczne. Taki program wystawowy rozpoczyna się codziennie o godzinie 20.00, a kończy o 21.30.

Interesujące fakty
  1. Cały kompleks handlowy, w tym fontanna, zbudowany jest zgodnie z naukami Feng Shui: pięć wieżowców uosabia palce lewej ręki, a fontanna jest dłonią, która przyciąga dobro; Bicie w wodzie fontanny jest symbolem niewyczerpanego źródła bogactwa.
  2. Pięć wież jest ponumerowanych cyframi angielskimi.
  3. W przeszklonych pomieszczeniach, które są widoczne przy wejściu do drapaczy chmur, wiszą kaligraficzne czarne hieroglify, które równoważą wpływ elementów zgodnie z naukami feng shui.
  4. Podstawa fontanny to 1683 metrów kwadratowych, wysokość 14 metrów, masa całej konstrukcji to 85 ton.
  5. W tłumaczeniu z języka chińskiego nazwa fontanny jest tłumaczona jako "nowe osiągnięcie".
  6. Możesz oglądać fontannę nie tylko z dolnej platformy, ale także z góry, która jest na równi z górnym pierścieniem.
  7. W pobliżu fontanny znajdują się liczne kawiarnie na każdy gust, gdzie goście mogą się zrelaksować i zjeść przekąskę.
  8. Z centrum handlowego co pół godziny autobusy wycieczkowe zapewnia firma Ducktours.
Jak się tam dostać?

Możesz się tam dostać za pomocą transport publiczny : autobusem numer 857, 518, 502, 133, 111, 97, 36 lub na metro - Stacja Promenade (żółty oddział). Jest jeszcze jedna opcja: zjazd A przy stacji metra Esplanade, z której musisz udać się do centrum handlowego Suntec City. W centrum handlowym kieruj się znakami "Fontanna bogactwa". Aby zaoszczędzić trochę na podróżach, zalecamy zakup karta elektroniczna EZ-Link .

Możesz dostać się do fontanny na własną rękę wynajęty samochód lub taksówką: kierowca taksówki, po wysłuchaniu "Suntec City" i "Fountain of Wealth", natychmiast zaprowadzi Cię do miejsca docelowego.

Необычный ритуал обогащенияПодсветка в фонтанеЛазерное шоу