Indonezja nie na darmo nazywa się turystycznym rajem, bo tutaj wszystko jest stworzone dla turystów. Bez względu na to, czy podróżnik pozostaje w pięciogwiazdkowym hotelu w Indonezji, czy w taniego hostelu, zawsze może liczyć na ciepłe powitanie i wykwalifikowaną obsługę.

Opcje zakwaterowania w Indonezji

W tym kraju można znaleźć wiele ciekawych miejsc o różnym poziomie komfortu i kategorii cenowej:

 1. Hotele w Bali . Najmodniejsze hotele w Indonezji są prezentowane na Bali. Po przybyciu na tę wyspę można wynająć tradycyjny bungalow nad wodą, wynająć porządny domek lub zarezerwować pokój w hotelu należącym do największej międzynarodowej sieci hotelowej. Do najlepszych hoteli i kurortów na wyspie należą:
  • Kurort Kayon;
  • The Samaya Bali Ubud;
  • Jamahal Prywatne;
  • The Villas Tejakula;
  • The One Boutique Villa i inne.
 2. Отель The Villas Tejakula, Бали
 3. Hotele turystyczne. Wiele hoteli nadmorskich w Indonezji posiada spa, siłownie, restauracje i bary. Zazwyczaj ceny w nich są znacznie wyższe niż w tych samych instytucjach w mieście. Dlatego o wiele bardziej opłaca się korzystać z usług niezależnych salonów piękności i innych placówek.
 4. Domki. Turyści podróżujący z rodzinami wolą wynająć willę lub domek w całości lub w części. Z reguły znajdują się na wybrzeżu oceanicznym i są pogrupowane w małe wioski. W razie potrzeby można wynająć domek w wiosce, w której znajduje się basen, boisko sportowe, a nawet centrum dla dzieci.
 5. Hotele w Ubud Hotele w innym ważnym mieście w Indonezji Ubud , ułożone na tej samej zasadzie. Jedyna różnica polega na tym, że ich pokoje oferują malownicze widoki tarasy ryżowe , dżungla i rzeki ze stromymi brzegami.
 6. Вид на отель Hanging Gardens в Убуде, Индонезия
 7. Zakwaterowanie w Dżakarta . Stolica kraju również cieszy się dużym wyborem hoteli. W przeciwieństwie do kurorty , jest tu znacznie więcej tanich hoteli, które często znajdują się w pobliżu głównej atrakcje i ruchliwe ulice.

Najlepsze hotele w Indonezji

We wszystkich ośrodkach turystycznych kraju wybór miejsca zamieszkania zaczyna się od niedrogiego pensjonatu, a kończy się modnym pięciogwiazdkowym hotelem. Turyści powinni wybrać hotel w oparciu o budżet i własne plany odpocząć . W takim przypadku pożądane jest, aby najpierw zapoznać się z oceną hoteli w Indonezji. Do tej pory kierują nią następujące kompleksy:

 • Ayodya Resort ( Nusa dua );
 • Melia Bali (Nusa Dua);
 • Grand Mirage Resort ( Tanjung Benoa );
 • Grand Hyatt (Nusa Dua);
 • The Westin Resort (Nusa Dua).
Отель Ayodya Resort, Нуса-Дуа

Wszystkie te hotele są klasyfikowane jako "premium". Ocena jest dokonywana na podstawie opinii gości i niezależnych ekspertów, którzy oceniają lokalizację hotelu, poziom jego wygody i wyposażenie. Nawet turysta, który nie planuje pozostać w Indonezji w najlepszym hotelu z 5 gwiazdkami, będzie mógł ocenić, formułując własne wyobrażenie o tym, jakie powinny być pełnoprawne wakacje.

Nie ma szczególnych różnic między pięcio- i czterogwiazdkowymi hotelami w kraju. Pod względem komfortu mogą być prawie takie same. Różnice dotyczą lokalizacji hotelu w stosunku do linii brzegowej, poziomu wyposażenia jego terytorium i wyżywienia. W Indonezji niektóre hotele z 4 gwiazdkami mogą być znacznie przytulniejsze i bardziej gościnne. Wśród nich:

 • Arya Amed Beach Resort;
 • Astana Kunti Hotel;
 • Aston Denpasar;
 • Bali Baliku Villa Jimbaran;
 • Bali Tropic i inne.
4-звездочный отель Arya Amed Beach Resort, Индонезия

Tanie zakwaterowanie w Indonezji

W małych miastach kraju, a także niedaleko lotniska i dworce kolejowe można zatrzymać w tradycyjnym hotelu w 2 lub 3 gwiazdki. Tutaj wynajmują małe pokoje z małymi oknami, ale w których jest klimatyzacja, łazienka i ciepła woda.

Poza głównymi ośrodkami turystycznymi Indonezji rozprowadzane są hotele takie jak losmen, czyli pensjonaty. Toaleta i łazienka są przeznaczone dla kilku pokoi. Zamiast zwykłego prysznica stosuje się pojemnik, z którego pobiera się wodę do zabiegów.

Пансион losmen в Индонезии

Koszt życia w hotelach w Indonezji

Aby wygodnie odpocząć w tym kraju, nie trzeba mieć fortuny. Na przykład koszt utrzymania w wyżej wymienionych pensjonatach wynosi maksymalnie 15 USD. W całym kraju liczba ta wynosi 128 USD. Aby wynająć pokój w Indonezji w hotelu z 4 gwiazdkami, trzeba zapłacić średnio 99-120 USD, aw pięciogwiazdkowym hotelu - 187-263 USD.

Zanim zostaniesz w hotelu, powinieneś wiedzieć, że nie wszyscy akceptują karty kredytowe. Musisz tylko zapłacić numer w punkcie rejestracji, gdzie należy dołączyć cennik. Jeśli personel poprosi o więcej niż wskazano w tym cenniku, prosimy o kontakt z kierownictwem hotelu.

Droższy hotel w Indonezji może wymagać dodatkowej opłaty, która jest ubezpieczeniem od szkód majątkowych. W przypadku braku jakichkolwiek incydentów po eksmisji z hotelu cała kwota zostanie zwrócona.

Традиционные бунгало-отели в Индонезии

Kiedy lepiej zarezerwować hotel w Indonezji?

Ten kraj jest teraz szczytem popularności, więc w sezonie mogą być trudności ze znalezieniem wolnych pokoi hotelowych. W wigilię świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku lub Wielkanocy wakacje lepiej zarezerwować pokój w hotelu w Indonezji. Po zakończeniu muzułmańskiego miesiąca Ramadan, a także podczas indonezyjskiego Nowego Roku, który obchodzony jest pod koniec marca, hotele mogą być zatłoczone przez lokalnych turystów.

Poza sezonem wiele dużych hoteli oferuje zniżki, które należy wcześniej ustalić, ponieważ nie mają one oficjalnego głosu. Ponadto turyści, którzy długo przebywali w hotelu, mogą liczyć na znaczne rabaty.

Хостел Happy Day, Индонезия