Biografia Winstona Churchilla, opowiedziana w The Dark Times, stała się jedną z najbardziej ekscytujących i interesujących opowieści w tym sezonie. Film był nominowany do Oscara sześć razy, w tym w kategorii "Najlepszy film". Sekretarką Churchilla i jedną z głównych postaci obrazu była brytyjska aktorka Lily James.

Кадр из фильме Темные времена

Aktorka starannie przygotowała się do roli i przyznaje, że przeżyła niesamowite uczucia:

"Moja bohaterka jest prywatnym sekretarzem Churchilla. Okres jej pracy nie był trudny, przed premierem miał trudny wybór. Trzeba było zdecydować, w jakim kierunku rozwiną się stosunki z Niemcami, czy trzeba kontynuować wojnę, czy zawrzeć pokój z nazistowskim dyktatorem. Elizabeth robiła notatki, pisała telegramy i nakreśliła wystąpienia premiera. Przed rozpoczęciem zdjęć praktycznie nic nie wiedziałem o mojej bohaterce. Potem przeczytałem jej książkę i wiele się nauczyłem. Podziwiała Churchilla i była wobec niego lojalna do końca, mimo nacisków z zewnątrz, nadal pracowała i robiła to doskonale. Po fiasku wyborów pod koniec wojny Elżbieta napisała do matki o tym, jak razem szlochają i jak współczuje z nim. Nawet gdy miasto zostało zbombardowane, pozostała na swoim stanowisku i kontynuowała pracę. Po zwycięstwie sojuszu w wojnie Churchill powiedział jej: "Panno Leighton, gratulacje, z powodzeniem spełniłeś swoją rolę!" Odpowiedzialność przed historią była świetna. Wiedziałem, że rodzina Elżbiety, która zmarła w 2007 roku, zobaczy ten obraz. Podczas swojego życia otworzyła muzeum Churchilla, a ja oczywiście poszłam tam, aby zapytać kuratora o szczegóły nieznane szerszej publiczności. Chciałem głębiej wniknąć w jej uczucia i uczucia, by przekazać jej podekscytowanie i ból. Była chwytliwa w pracy, była w pełni oddana pracy, w którą wierzyła i mam nadzieję, że mogłaby przekazać to wszystko na zdjęciu. "
Лили Джеймс с Гари Олдманом Zawód sekretarza jest specjalną sztuką.

Granie w sekretarkę nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dobre i umiejętne pisanie jest specjalną sztuką. Przygotowując się do tej roli, Lily weszła na kursy maszynistki i uczyła się przez sześć tygodni pisania:

"Wpadłem tutaj na mały problem. Podczas pracy z maszyną do pisania okazało się, że moje palce są zbyt małe i dlatego litery na papierze były bardzo lekkie. Ale byłem wytrwały, poza tym, miałem dużo szczęścia z nauczycielem i razem byliśmy w stanie przezwyciężyć tę trudność. Teraz piszę dobrze, a nawet poprosiłem moją mamę o prezent na Boże Narodzenie, żeby dać mi maszynę do pisania. Mój młody człowiek mówi, że nigdy mi się nie przyda, ale w snach czasami widzę, jak wpisuję na nim moje wiersze. Na planie Gary Oldman i Joe Wright wyśmiali mnie i powiedzieli, że jestem zbyt zaangażowany w ten proces. Ale wiedziałem, że kiedy sekretarka drukuje telegramy Winstona Churchilla, to jest poważne i muszę nauczyć się robić to dobrze. "
Лили Джеймс научилась профессионально печатать Czytaj także
  • Jak grał Gary Oldman Winston Churchill: zatrucie nikotyną i problemy z nadwagą
  • Gary Oldman poślubił po raz piąty
  • Lily James pojawiła się naga w reklamie nowego smaku Burberry
Praca ze Oldmanem i Wright to marzenie

Lily James przyznaje, że wcale nie była zdziwiona, gdy dowiedziała się, że rolę Churchilla odegra Oldman:

"Wiedziałem, że Gary Oldman był świetny. Widziałem jego grę, talent do reinkarnacji, czasami wydawało mi się, że potrafi wszystko. Przed nami czekaliśmy na ciekawe i pełne wyzwań sceny i pomyślałem: "Panie, czy naprawdę będę kręcić z Garym Oldmanem?". Przedtem, pracując nad tym obrazem, nie musiałem często pracować z aktorami takimi jak Gary. To był prezent i musiałem go dopasować. Praca była czasami niezwykle trudna, ale nigdy nie narzekał. Był po prostu Winstonem Churchillem i było imponujące! "