Cebula to jedna z najczęstszych roślin, które każdy ogrodnik chce uprawiać. Wielu z tych, którzy zaczęli sadzić warzywa po raz pierwszy, zastanawia się: jaki jest powód, by moczyć cebulę przed sadzeniem?

Co to jest cebula dymna przed sadzeniem na wiosnę?

Uprawa cebuli odbywa się w dwóch etapach:

  1. Uprawa z nasion cebuli siewnej.
  2. Sadzenie sevka w przyszłym roku i wyrastanie z niego cebul, odpowiednie do stosowania w żywności.

Wielu początkujących ogrodników jest zainteresowanych: czy konieczne jest namoczenie cebuli przed sadzeniem? Odpowiadając na to pytanie, punkty widzenia są podzielone. Niektórzy doświadczeni ogrodnicy zalecają moczenie, inni uważają, że można się bez niego obejść. Ich zdaniem, aby sadzonki pojawiały się szybciej, przed posadzeniem, górną część żarówki należy wyciąć nożem. Ważne jest, aby ciąć tylko górę, a nie odcinać za dużo.

Ogrodnicy, którzy uważają, że moczenie przed sadzeniem przyczyni się do lepszego kiełkowania cebuli, używaj różnych rozwiązań dla tego procesu.

W którym roztworze namoczyć cebulę przed sadzeniem?

Doświadczeni lugwiści stosują różne metody przygotowywania cebuli, z których jedna jest moczona w czystej wodzie, której temperatura powinna wynosić + 40-50ºС. Żarówki utrzymują go przez 5-10 minut. Procedura ta pozwoli na dezynfekcję materiału siewnego, a ponadto przed zanurzeniem należy użyć roztworu do namoczenia cebuli, na przykład:

  1. Roztwór azotanu . Aby go uzyskać na 70 litrach wody podgrzanej do temperatury +40-50 ºC, weź łyżeczkę saletry. Bulwy są przechowywane w roztworze przez około 15 minut. Zabieg nie tylko pomoże w dezynfekcji cebuli, ale także przyspieszy pojawienie się masy korzeniowej.
  2. Roztwór manganu . Cebule umieszcza się w słabym roztworze (mangan rozpuszczony w zimnej wodzie) na 15 minut.
  3. Roztwór leku Epin-Extra . Jedna kapsułka wlewa się do ciepłej wody, cebula jest namoczona przez 10-15 minut.
  4. Roztwór siarczanu miedzi . Istnieją dwie możliwości jego przygotowania. Pierwszym sposobem jest rozpuszczenie 1 łyżeczki produktu w wiadrze z wodą i pozostawienie cebuli w niej przez 2 dni, a następnie spłukanie pod bieżącą wodą. co to jest cebula przed wsiewaniem na wiosnę Zapobiegnie to pojawieniu się grzyba i ochronie rośliny przed szkodnikami. Drugą opcją jest wykonanie gorącej kąpieli antyseptycznej vitriol . W gorącej wodzie o temperaturze 60 ºС rozcieńczyć oko, aby nadać cieczy niebieskawy kolor. Cebula zanurza się w niej na 1-2 minuty, a następnie spłukuje zimną wodą. Następnie żarówki pozostawia się na 5-6 godzin na namoczenie. Następnie są gotowi do lądowania.

Aby poprawić jakość zbiorów, zaleca się wybrać odpowiedni roztwór do namaczania cebuli przed posadzeniem i przeprowadzeniem procesu.