Dzisiaj w prawie każdym letnim domku jest przynajmniej mała szklarnia. Jeśli mówimy o prywatnym domu mieszkalnym, wtedy szklarnia może być zrobiona więcej. Jak wiadomo, nawet w warunkach przezroczystego dachu, konstrukcje szklarniowe wymagają dodatkowego oświetlenia. Istnieje szeroki wybór lamp do oświetlania szklarni od najprostszych i najtańszych do nowoczesnych. Każda opcja ma prawo do życia i ma wiele zalet, a także cechy, które stały się powodem ich stosowania w szklarniach.

Istniejące typy lamp do oświetlania szklarni

Poniżej znajduje się lista najczęściej używanych rodzajów oświetlenia dla roślin w warunkach szklarniowych:

  1. Lampy LED do szklarni. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja dla wszystkich. Ponadto postęp nie stoi w miejscu i istnieje już możliwość, że w najbliższej przyszłości nastąpi Żarówki LED do szklarni o pełnym spektrum strumienia świetlnego. W międzyczasie tego typu oświetlenie ma wiele innych zalet: czas działania, stała temperatura bez ogrzewania, działa dobrze w każdych warunkach, a pogoda nie jest dla nich straszna.
  2. Charakterystyczną cechą lamp indukcyjnych do szklarni jest ich zdolność do korzystnego wpływania na wzrost sadzonek. Spektrum takiej lampy jak najbliżej naturalnego oświetlenia i nagrzewają się całkiem nieznacznie. Ponadto taka lampa nie powoduje efektu migotania, a jeśli chcesz, zawsze możesz ustawić tak zwane oświetlenie bispektralne.
  3. Lampy sodowe do szklarni należą do tzw. Bezpiecznych rodzajów oświetlenia. Nie ma niebezpiecznych składników dla ludzi. Jak tylko zakończy się koniec usługi, zauważysz nieczystość różowego odcienia w świetle, co pozwoli na zmianę lampy w czasie. Żywotność takich lamp do szklarni jest długa, a widmo jest bardzo bliskie nasłonecznieniu. Z reguły opcja ta jest używana do warzyw, zieloni będą potrzebować lampy z większą domieszką niebieskich i zielonych odcieni.

Oprócz oświetlenia lamp do szklarni warto się zastanowić lampy szklarniowe około ogrzewanie , a także wzrost wydajności. W związku z tym do waszych asystentów przyjdą lampy UV i podczerwone. Lampy grzewcze na podczerwień do szklarni to świetny sposób, aby pomóc waszym nasionom wznieść się razem. Faktem jest, że podczas kiełkowania ważniejsze jest zapewnienie temperatury gleby niż powietrza. Oszczędności polegają na tym, że lampa ogrzewa samą roślinę i glebę, ale nie zużywa energii do ogrzania powietrza. Lampy ultrafioletowe do szklarni mają działanie bakteriobójcze na siewki, a ten dodatkowy efekt pomaga również zwiększyć ilość witamin w warzywach.