Wiedząc, jak komunikować się w kościele, możesz bezpiecznie iść do spowiedzi, oczyścić duszę i pozbyć się myśli, które cię gnębią. Wszystkie skruchy mogą pozostać daleko w tyle. Możesz poczuć skrzydła, a sumienie będzie jasne nie tylko przed Bogiem, ale także przez otaczających ludzi. Można to nazwać wyjątkowym uczuciem, które każdy z nas musi doświadczyć. Aby dusza mogła zostać uzdrowiona w procesie przekazywania spowiedzi, należy wiedzieć, jak prawidłowo wyznać i przyjąć komunię.

Jak się komunikować?

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo przyjmować komunię kościoły po raz pierwszy wymagane jest:

  1. Musi istnieć świadomość, że grzeszny czyn został popełniony, musi być szczera, szczera skrucha we własnych sprawach.
  2. Obecność pragnienia wiecznego porzucenia doskonałego grzechu, nigdy nie powtarzającego go w życiu, powinna być obecnością wiary w Boga i nadzieją, że może on dać dobre dla miłosierdzia dokonanego przez Niego.
  3. Potrzebujemy głębokiego przekonania, że ​​tajne wyznanie cechuje obecność mocy oczyszczenia i wycofania poprzez użycie świętej modlitwy i szczere wyznanie grzechów.
Przygotowanie do Komunii

Bezpośrednio przed rozpoczęciem komunii, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, należy przestrzegać postu. Przez cały tydzień czytania Akatystów są polecane Aniołowi Stróżowi, Dziewicy, Panu, aw razie potrzeby można również czytać św. Mikołajowi i pozostałym świętym. W przeddzień samej komunii konieczne jest pójście na wieczorne nabożeństwa, a także modlitwa przed rozpoczęciem świętego sakramentu przez komunię.

jak komunikować się w kościele

W modlitwach należy uwzględnić trzy kanony (Anioła Stróża, Matkę Boga i Pocieszycielkę dla Zbawiciela), należy również przeczytać modlitwę o następny sen i zasadę komunii. Wszystko to jest konieczne, aby przeczytać bezbłędnie. W dniu sakramentu zaleca się, aby nie pić ani nie jeść nic od północy. Od rana musisz przyjść świątynia a w czasie początku liturgii zbliżaj się z czcią do świętego kielicha. Po zakończeniu liturgii musimy podziękować Bogu i wyjść na świat, aby zacząć czynić dobre uczynki. Takie działanie pozwoli oczyścić i usunąć nagromadzony ładunek z duszy.